Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire jó az egészségpénztár? Erre?

Mire jó az egészségpénztár? Erre?

Figyelt kérdés
Jövőre csináltatnék egy szemműtétet. Namost kigondoltam, hogy az mondjuk 200 ezer, így elkezdek most havonta befizetni 15e-t egészségpénztárba, akkor jövő októberre lesz 200, ebből kifizetem a műtétet és januárba meg visszaigénylem a 30%-át, ami úgye 60 ezer, amit meg majd elnyaralok vagy elgyógycípőzök, stb. Kérdésem, hogy jól gondolom, hogy ez így működhet? Kétségeim: két év alatt fizettem be x összeget, azt visszaigényelhetem egy évben egészbe, ha egy kifizetés volt?
2009. máj. 5. 11:11
 1/1 anonim válasza:
Jól gndolod, de két részletben fogod a kedvezményt visszaigényelni, mert az a tárgyévre vonatkozik. Az egyéni befizetéseid 30%-t, de max. 100.000 Ft-ot kérhetsz vissza az apehtól.
2009. nov. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!