Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gerincferdülést ki lehet...

A gerincferdülést ki lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés

Gerinc ferdülésem van ami eléggé zavar, egyik barátnőm is az és ő azt mondta h kap valami fűzőt erre....


Ezért a fűzőért mennyit kell fizetni?


2011. nov. 9. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindent megtudsz!!!!

2011. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az csak enyhe tartáshiba miatti deformáció lehet, komoly gerincferdülést csecsemőkorban gipszággyal és gyógytornával lehet kezelni /8 hónapig tartott nálam/.

Felnőtt korban műtéttel kezelhető az enyhe és közepes.

2011. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem annyira súlyos mértékben ferdült el, akkor gyógytorna segíthet. Fűző vagy műtét nagyobb mértékű ferdülés esetén szükséges.

Az én gerincem is ferde..általános suliban is gyógytesis voltam, most gimiben és rengeteget javult a tartásom. Úszás is segíthet, de én pl nem tudok úszni..:)

L/18

2011. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a fűző az olyan h megakadályozza h hanyag tartásom legyen? szóval ne tudok tőle begörnyedni ?
2011. nov. 9. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:
igen,de ha kapsz fűzőt, akkor mellette mindenféleképpen kell tornáznod és úsznod, mivel a fűző fogja tartani a hátadat, mégjobban elsorvadnak az izmaid... egyébként először el kéne menned ortopédushoz,és ő majd megállapítja hogy mennyire van elferdülve,kell e fűző, vagy csak elküld úszni meg gyógytornára.
2011. nov. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!