Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van, hogy sokkal erősebb...

Mitől van, hogy sokkal erősebben izzadok, mint máskor és nagyon sárga?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 22 éves. Abszolút egészséges, nincs semmi panaszom.


Izzadóa vagyok, de deóval nem szokott gond lenni. Most viszont hiába használom, bármit felveszek, beleizzadok a hónaljamnál rövid időn belül , és amikor leveszem a ruhámat, erősen sárga a hónaljamon. És nagyon kellemetlen szagú. Máskor is kissé nedves lett, de a deótól nincs szaga. Most mi a baj?


Mitől lehet ez most? Nagyon zavar.


2011. nov. 10. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hirtelen megváltozott testszag, izzadságmennyiség utalhat homonális gondokra vagy szorongásra.

Más tüneteid nincsenek? Súlyváltozás, szőrősödés, menstruációs zavarok?

Ha ezek nincsenek, és nem úgy érzed, hogy idegi alapú lehet, akkor lehet elég csak egy mérgtelenítő kúrát tartani egy hétvégén vagy párszor elmenni szunába.

2011. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szaunába, csak nem tudok írni.
2011. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Fogytam szeptember óta 5 kg-ot, de az tény, hogy ideges vagyok, nem tudok aludni sem legtöbbször. Ideg vagyok egy ideje egy probléma miatt.


Akkor emiatt lehet?

2011. nov. 10. 14:58
 4/11 A kérdező kommentje:

Méregtelenítő kúra?


Mit tanácsolsz, soha nem csináltam még olyat?

2011. nov. 10. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Én se:D Azt mondtam volna, hogy nézz utána neten, de akkor valószínű nem is azért van, hogy méreganyagok halmozódtak volna fel a szervezetedben. Szerintem menj el a háziorvoshoz vérvizsgálatra, hogy jó-e a pajzsmirigyed.(Túlműködésnél lehet fokozott izzadás, szorongás, idegesség, stressz, fogyás, stb).

De igazából a fogyás és az izzadás ugyanúgy az idegességtől is lehet simán.

Ha tényleg stressztől van, akkor igyál levendula teát, és vegyél levendula fürdőt/dezodort.

2011. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Levendula tea? Nyugtató hatású?
2011. nov. 10. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyugtató is, és izzadáscsökkentő hatása is van. De tényleg menj el egy vérvételre, sima nagylaboron is néznek TSH-t nehogy a pajzsmirigyeddel legyen tényleg gond.
2011. nov. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem rég voltam vért adni, még meg is dícsértek, milyen remek a hemoglobin szintem. Egészséges vagyok, voltam már vizsgálaton korábban , bár nem ezokból.


Én tudom, hogy az ideg lehet.

2011. nov. 10. 15:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor sportolj sokat, próbálkozz a Valeriánával, kb 500 Ft és az az egyik legerősebb gyógynövényes nyugtató. Citromfű, levendula, orbáncfű, és sok baráti beszélgetés.

Ha ez sem, akkor pszichológus, a legvégső a pszichiáter.

2011. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Lehet pont ez a baj, nincsenek barátaim, magamban örlődöm. Nincs kivel megbeszélnem a gondomat.

2011. nov. 10. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!