Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítsêg, szívroham?

Segítsêg, szívroham?

Figyelt kérdés
Időnként gyomorfájdalom szerű csikarással, vagy anélkül kicsit félrever a szivem, van, hogy ez az érzés percenként megismétlődik, mozgásra felhagy. EKG, ultrahang negativ. Orvosok szinte röhigcsélnek és pszichiátert ajánlanak. Én úgy érzem csak akkor fognak hinni nekem ha már minden szivdobbanásom ilyen lesz..... Mi a frász lehet ez?
2011. nov. 13. 17:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Főleg ha le vagyok gyengülve, melegben, hason fekve, görnyedten ülve, vagy ha nincs levegő.
2011. nov. 13. 17:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem infarktus, egyrészt ha semmi másra nem is, de már meglévő szívroham okozta károsodást ki tudja mutatni az EKG.

És mert az infarktusnak más tünetei vannak.


Még amit tehetsz az az, hogy kierőszakolsz egy házi EKG vizsgálatot, mikor egész nap rajtad van a műszer otthon.

De ha az sem mutat ki semmit lehet tényleg idegi alapú lehet.

2011. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még másodpercekre sem hagy fel a szívverésed, max. úgy érzed, hogy "botlik" vagy "ugrik" egyet. Ez tipikusan pszihés bajt jelent, pl. hosszú stressz miatt alakulhat ki.


Azért röhigcsélnek, mert hü.lyék. Egy orvosnak, aki az orvosi tudás birtokában van, azt is tudnia kell, hogy a beteg fél és nincs a megfelelő orvosi tudás birtokában - tehát nem visszaélni kell ezzel, és játszani a nagyokost, a janigyereket, hanem először is megmagyarázni neki, amennyit lehet (azaz, amennyit hajlandó elsőre elfogadni), másodszor pedig megnyugtatni. Az stimmel, hogy pszichiáterhez küldtek, mert tényleg az volna a legjobb - pláne a negatív leletek birtokában -, de a röhögcsélés az bántó. Sajnálom, hogy faragatlan tuskókkal futottál össze, hidd el, vannak normális orvosok is.


És tényleg jó volna, ha elmennél egy pszichiáterhez. Nem esznek embert. :)

2011. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi baja a szivednek.

Ezek a tunetek nalam is megvannak neha, tobb ejszaka is felebredtem mar arra, hogy rosszul vagyok, reggelente is ugy ebredek, hogy rosszul vagyok, es a szivem is elegge szokott neha szurni. Tobbszor voltam mar ejszaka a korhazban es ebbol 3szor mentovel. Minden vizsgalat tokeletesen sikerult eddig. Tenyleg olyan mintha a szivemmel lenne valami, csak lelki dolog. Azzal ne foglalkozz, hogy az orvosok mint gondolnak, az a legfontosabb, hogy te nyugodj meg. A 24 oras ekg-t csinaltasd meg, onnantol mar te is elfogod hinni, hogy nem szervi es konnyebben tudsz megnyugodni.

2011. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgyhivják pánikbetegség.Nekem is ez van,és folyamatosan szivrohamszerű tüneteket produkáltam,már háromszor vitt be a mentő szivroham gyanújával,és a vizsgálatok mindig negativak lettek.harmadszorra kifogtam egy normális dokit,aki leült velem szembe,és elmondta,hogy jobb lenne ha elmennék egy pszhiológuhoz,és nem azért mert valami nem stimmel a fejemben,hanem azért mert valószinüleg lelki eredetű problémáim vannak,hiszen orvosilag semmi nem utal arra,hogy bármi baja lenne a szivemnek.Igaza lett,kiderült hogy pánikbeteg vagyok,és ez nem olyan ijesztő mint amilyennek hangzik,csak vannak emberek akik a mindennapos stresszre igy reagálnak,és ráadásul nem is tudnak róla.

Általában nekem este tör rám,mikor lefeküdnék,hirtelen elkezd szoritani a mellkasom,lezsibbad a bal karom a tarkóm,görcsöl a hasam,és ilyenkor érzem,mintha félrekalapálna a szivem.de előfordul máskor is,pl legutoljára éppen filmet néztünk a férjemmel,és egyik pillanatról a másikra rámtört,majdnem elájultam annyira megijedtem hogy szivrohamom van,és ennek az még a legrosszabb mellékdolga hogyha pánikrohamod van,és azt hiszed szivrohamod van,mégjobban megijedsz mégrosszabbul leszel.Fogadd meg a tanácsomat,vegyél ilyenkor nagy levegőket,és próbálj megnyugodni,hogy csak pánikolsz éppen,nekem bevált,egyre ritkábban törnek rám,kezdi az agyam elfogadni,hogy az égvilágon semmi bajom sincs.


Hidd el te is igy vagy.

2011. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsonak igaza van, meg kell nyugodni es akkor leszel jobban.

En meg azt szoktam csinalni, ha rohamom van, hogy magamban elkezdek enekelni egy szamot amit szeretek es a dalszovegre figyelek. Vagy csak elkezdek olvasni valami szoveget, eppen azt ami a kezemben van, lehet az chipses zacsi vagy barmi.

2011. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!