Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Migrénesek, szerdán megállapít...

Migrénesek, szerdán megállapították nálam a migrént. Az ügyeletes orvos idegorvoshoz küldött és kórházi kivizsgálásra. Mit kell ezekről tudni?

Figyelt kérdés

Hogyan fog zajlani? Azt is mondták nekem hogy diétát és betegnaplót kell vezetni. A diétáról mit kell tudni?

Aki valami információt tud kérem segítsen, félek.


2009. máj. 10. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

nem mondták el, hogyan diétázz?

A migrénesek elvileg nem ehetnek sajtot és csokit. Én nem tartom ezt a diétát, vagyis nem eszek egyikből se túl sokat, illetve amikor csak egy kicsit is fáj a fejem egyáltalán nem.

A kórházi kivizsgálásról nem tudok mit mondani. Én amióta eszemet tudom migrénes vagyok, kiskoromban voltam ilyen kivizsgálásokon! Annyi maradt meg az egészből, hogy a vizsgálatok hosszadalmasak, de nem kellemetlenek:)

A betegnaplóról annyit, hogy én nem vezetem, mert amikor fáj a fejem nem birok ilyesmivel foglalkozni, utólag meg rendre el is felejtem. A betegnaplóba azt kell felirni, hogy mikor jön a roham, mennyi ideig tart, hánysz e alatta, mi váltotta ki(étel, front, stressz), mit vettél be rá, hogyan múlt el, ha nő vagy ciklusod melyik időszakában vagy stb.

2009. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!