Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körülbelül mennyi idő kell...

Körülbelül mennyi idő kell még a striák úgymond kifehérednek?

Figyelt kérdés

U.I.: Mellemen és a combomon van :S

Nagyon zavar,hogy élénk lilák,ez még a maradék önbizalmamat is elvette..Folyamatosan olyan ruhákba járok,hogy még véletlenül se látszanak :S


18/L


2011. nov. 16. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt kérded mennyi idő kell "még", dehát mihez képest? Mióta várod hogy elmúljanak? Mióta fogyózol, mennyiről és mennyit fogytál? Mennyit sportolsz?

Nekem most 4 hónap mindennapos fizikai munka után kezdenek halványodni. Tehát napi 8 óra mozgás.

Fontos, hogy rengeteget igyál, az kell a bőr regenerációjához. Főleg vizet. Mondjuk napi 2-3-4 litert.

2011. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már féléve megvannak...:S

Fogyózni sose fogyóztam és nem is szándékozom

A sport szinte mindennapos..

Köszönöm a válaszodat :)

2011. nov. 17. 00:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy élet is kevés.
2011. nov. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a kialakult striákat már csak lézeres kezeléssel lehet eltávolítani, házi praktikákkal nem tűnnek el.

Optikailag a barna bőrön kevésbé látszanak, úgyhogy csak az enyhe szoláriumozást tudom javasolni.


Ha már 18 évesen előjöttek nálad, akkor viszont mindenképpen érdemes odafigyelned a jövőben erre, mert ahogy idősödsz, pláne ha teherbe esel, mindig újabbak fognak előjönni (sajnos nekem is ilyen korban kezdődött). Ez elsősorban egyéni adottság, gyengébbek a szöveteink, mint másoknak és már a kisebb súlyváltozásra is előjöhetnek.

Sokat kell inni, vitamindús táplálkozás, olajos magvak fogyasztása és persze krémek használata. Vannak kifejezetten erre a célra szolgáló testápolók, természetesen horrorisztikus áron, de úgy tudom, hogy a vitaminos/hidratáló testápolók ugyanúgy megfelelnek. A hideg-meleg vizes váltózuhany szintén jót tesz és ha heti egy-két alkalommal átmasszírozod az érzékeny területeket.

2011. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :))
2011. nov. 17. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!