Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap este kibicsaklott(remél...

Tegnap este kibicsaklott(remélem csak kibicsaklott) a bokám. Ez ficam, vagy valami komolyabb?

Figyelt kérdés
A bokacsontnál be van dagadva, és nagyon fáj, alig tudok menni.Ha törés lenne, az akkora fájdalommal járna, hogy nem tudnék tőle megmaradnI?Nem tudom, hogy a francba megyek el a sebészetre, mert délelőtt van, és csak délután tudnának kocsival elmenni, így meg...max négykézláb sikerülne.
2009. máj. 11. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Vagy kibicsaklott vagy kicsi törés.

Ficam nem lehet, akkor kiugrik a bokacsont a helyéről és kint marad, tehát úgy kell visszarakni. Ezt látnád, mert nagyon hülyén állna.

Tehát vagy kibicsaklott, visszament a helyére, csak a szalagokat érte trauma, esetleg részlegesen szakadtak. (Ez általában kívülről is látszik, véraláfutásos.

Vagy a bokánál gyakran előfordul, hogy egy kis darab csont letörik belőle.

Probáltál rögtön utána ráállni? Gyalogolni vele?

Ez segíteni szokott, hogy ne dagadjon be annyira, de mostmár ne csináld.

Biztosat csak röntgen alaphán lehet mondani, tehát, ha borogatás ellenére sem lohad a daganat, akkor én a helyedben kihívnám a mentőt, hogy vigyenek be röntgenre.

Méghozzá minél előbb.

2009. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Közben megoldottam, 20 perc múlva elvisznek kocsival a rendelőbe.Hát, tegnap este rögtön ráálltam, és elég sokat gyalogoltam vele, mivel valahogy haza kellett jutnom.Akkor talán még nem fájt ennyire, mint most..hamarosan kiderül, mi a helyzet.
2009. máj. 11. 09:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a térdem ficamodott ki, kiugrott a helyéből,de ahogy próbáltam felállni,(mivel ahogy kificamodott elestem),visszaugrott a helyére.szerintem vagy hajszálrepedés van a csonton ( a bokánál)vagy nagyon megrántottad (tapasztalatból mondom mert már rántottam úgy meg a másik térdem, még a ficam előtt,hogy alig tudtam rálépni, és ha ráléptem olyan volt mint ha kificamodott volna.)
2009. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!