Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy probléma, vagy...

Pajzsmirigy probléma, vagy vashiány?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy választ az orvostól kapom meg,megyek is,de szeretnélek Titeket is megkérdezni,nektek előfordult e ilyen.

Terhességem alatt,meg azelőtt is minden rendben volt,egészséges voltam.Szülés után,kb.fél évvel,mikor abbahagytam a szoptatást kezdődött a problémám.Lefogytam,szapora a pulzusom időnként,fáradékony vagyok,álmos,ideges,hullik a hajam,sorolhatnám.Olvasgattam a pajzsmirigy és vashiány betegségekről,a tüneteim hasonlóak,amit írnak.Lehet,előfordulhat,hogy a terhesség,szoptatás előhozta ezt a hormonális változást nálam?Nektek volt ilyen problémátok?Segítsetek!


2010. szept. 30. 15:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,az anyagcserém is gyorsabb:(
2010. szept. 30. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy endokrinológust, mert a pajzsmirigy-túlműködés összes tünetét produkálod! Néhány vizsgálat, gyógyszer, aztán rendbejössz! Jobbulást!
2010. szept. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.Háziorvoshoz mennék először, teljes vérképet szeretnék csináltatni.Vagy egyből endokrinológushoz menjek?Nem kell a háziorvostól beutaló?

Úgy hallottam itt felénk,van hogy fél év múlva adnak időpontot az endokrinológushoz,addig nem súlyosbodhat?

Jaj,nagyon félek:(

2010. szept. 30. 15:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, a háziorvos fog beutalót adni. Tényleg hónapokig kell várni egy időpontra, de azoknak, akik már kezelés alatt állnak, gyógyszert szednek, és elvileg nem romlik az állapotuk, de nálad ugye más a helyzet. Szerintem nem kell majd ilyen sokat várnod, mert rosszabbodhat a dolog.
2010. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ne félj, semmilyen fájdalmas beavatkozással nem jár a kivizsgálás, és utána is sima gyógyszeres kezeléssel karban lehet tartani.
2010. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.Még annyit szeretnék kérdezni,hogy ha eljutok az endokrinológushoz,milyen vizsgálat vár ott még rám?Egyből ír fel gyógyszert?A tüneteim közül a legrosszabb a szapora pulzusom,erre szoktak adni külön gyógyszert,amíg hat a másik?
2010. szept. 30. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem ezek voltak: vérvétel, nyaki ultrahang, izotópos vizsgálat (szcintigráfia). Ezek eredménye alapján írta fel a doki a gyógyszeremet. Az a lényeg, hogy megtudják, mi okozza a túlműködést (sokféle oka lehet), ezt mutatják ki a vizsgálatok, és hogy mekkora a vérben jelenlévő pajzsmirigy-hormonok eltérése a normálistól. Remélem, segítettem.
2010. szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen segítettél,még egyszer köszönöm,szép napot!
2010. szept. 30. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!