Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon elsősorban a...

Magyarországon elsősorban a tűvel használatos drogok miatt terjed az AIDS?

Figyelt kérdés

Vagy más miatt?


Mennyivel kisebb az esélye elkapni az AIDS-et (HIV vírust) orális szex esetén (pl úgy hogy nem történik elélvezés) mint anális szex esetén gumival?



Én vhol olvastam hogy főleg a közös tű miatt a drogoknál.



Mennyivel kisebb az esélye elélvezés nélküli orális szexnél? (fiú vagyok így pl ha a lány hiv pozitív akkor ha ő csinálja....)

Análisnál GUMIVAL??



Csak volt a híradóban így érdekelne.:)


2011. nov. 30. 19:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1. A drogosoknak, akik kábultak vagy már régóta nem lőtték be magukat már teljesen mindegy, hogy milyen tűvel csinálják csak megkapják az adagjukat. A sürgető kényszer fontosabb, mint az elővigyázatosság + kábult állapotban sem az a legfontosabb, hogy óvszert használj. Ezért terjed gyorsabban az AIDS a drogos közösségekben.

2. Statisztikailag szerintem senki sem tudja pontosan megmondani, hogy orális vagy anális szexnél nagyobb a kockázat, de ami biztos: orális (nő csinálja férfinek) vagy anális szexnél nagy a hámsérülés veszélye, ezért veszélyesebb, mint a normál szex. Az óvszer sem ad 100%-os védettséget, hiszen az is elszakadhat (különösen anális szexnél), szabad szemmel nem látható sérülések lehetnek rajta.

3. A mai világban, amikor a gyerekek nagyon fiatal korban kezdik a nemi életet, sokkal több partnerrel rendelkeznek már 15-16 éves korban. Csak próbálj ki egy egyszerű matematikai műveletet. Ha egy 16 éves lánynak átlagban volt 2 partnere és a fiúnak is 2, és ezeknek a partnereknek is 2 fejenként, akkor gyakorlatilag kiderül, hogy egyetlen aktus alkalmával egy teljes város lakosságával fekszel össze, akiből elég, ha csak egyetlen ember fertőzött HIV vírussal! Ezen azért érdemes elgondolkodni, nem? Lehet, hogy butaságnak hangzik, de ilyenkor jut eszembe, hogy a fertőzéssel szemben tényleg csak a monogám párkapcsolatok védenek.

2011. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Még előző vagyok.


Nem a drogosok miatt terjed gyorsabban, (náluk csak a közösségen belül gyakrabban fordul elő), hanem a gyakori partnercsere és a védekezés hiánya miatt a normális, heteroszexuális kapcsolatokban.

Régebben még igaz volt az, hogy a drogosok és homoszexuálisok körében magasabb a fertőzöttek aránya, mára ez már megváltozott. Ezért írtam le a matematikai példát az előbb.

2011. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ahm hámsérüléshez annyit hogy az igaz hogy a nyálban nagyon kevés a vírus (olvastam, 9 liter nyál kéne hogy elkapd), ezért a hámsérülés anális szexnél (ha a nő mondjuk pozitív a férfi nem) úgy olvastam nemrég hogy 1%-nál is kisebb az esélye hogy elkapja az illető.


Amúgy jah, énis úgy tudtam régebben hogy főleg a homoszexuálisokra jellemző. Aztán láttam egy statisztikát ahol a heteróknál volt nagyobb mint a homoszexuálisoknál...azon mondjuk elcsodálkoztam.

2011. dec. 1. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!