Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy év alatt Magyarországon...

Egy év alatt Magyarországon kb. mennyi ember hal meg AIDS-ben?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
1985 óta ~1800-an haltak meg.
2011. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyire reális amit az első válaszoló mondott, annyira nem értek hozzá, csak nem rég voltam ilyesfajta előadáson, és ott mondták, h világméreteket nézve, hazánkban hihetetlenül alacsony százalékban vannak aidses regisztrált betegek, azthiszem 2.000et mondtak, de nem akarok rosszat mondani picit sem! A lényeg h jó arányban vagyunk.
2011. jan. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt szorozd meg legalább 3-al! Kevesebbet vallunk be és sok eset ki sem derül sokáig. (Bár ez inkább a HIV fertőzöttekre igaz, hogy lappang és nincs tünete)
2011. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon kevés HIV-fertőzött van Magyarországon. Én is előadáson hallottam, és arra tisztán emlékszem, hogy Veszprém megyében ahol lakom kevesebb mint 30 regisztrált eset van, az viszont igaz, hogy ezt hárommal meg kell szorozni a nem regisztrált esetek miatt.

Ráadásul az AIDS, ugyan nem gyógyítható, de gyakorlatilag most már iszonyatosan kordában lehet tartani, és lazán le lehet élni harminc negyven évet a fertőzés után. Szóval nem hiszem, hogy Magyarországon nagyon száz fölött lehetne az AIDS éves áldozatainak száma.

Egyébként az is érdekes, hogy a férfiaknak nemi aktus során óvszer nélkül kevesebb mint 4% az esélyük, hogy elkapják, a nőknél ez kicsit több mint 10% anális szex esetén azonban sokkal több.

2011. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!