Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epekő elmúlhat magától idővel,...

Epekő elmúlhat magától idővel, ha gyógyszer szed az ember, és egészségesebben él?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg hogy epekövem van, végre kiderül hogy miért fáj néha az oldalam és miért szúr a hasam.


Egyelőre elvileg nem kell műteni, azt mondták ráérek vele, kapok majd többféle gyógyszert.

Elvileg amiatt alakult ki, hogy ásványvízen élek már 3 éve, csapvizet szinte egyáltalán nem ittam, és mellette kicsit teázgattam.


Szóval a kérdésem az lenne, szerintetek meglehet úszni ezt a műtétet, felszívódhat, eltűnhet idővel a gyógyszerek és az egészséges életmóddal, vagy előbb vagy utóbb mindenképp meg kell műteni?


Ez egy rutin műtét és csak 3 nap a kórházban, de én irtózom a kórházaktól szó szerint és egyáltalán nem szeretnék befeküdni. Tehát a kérdésem az lenne, megúszhatom a műtétet? Hallottatok már olyanról, hogy valakinek elmúlt?


2011. dec. 2. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiírtak műtétre néhány éve epekővel. Nem nyugodtam bele és ezt tettem: vettem egy csomó fekete retket, 5-6 darabot lereszeltem, jól kinyomkodtam és egy befőttes üvegben eltettem a hűtőbe. Minden reggel megittam egy decit éhgyomorra. Utána egy óráig semmit /vizet se/ nem fogyasztottam, hogy dolgozni tudjon. Egyszerre 5-6 decit készítettem és folyamatosan, minden reggel ezzel kezdtem a napot. Nagyon büdös szegény lé, de ezt nem vettem figyelembe. Egy hónap elteltével elmentem a doktornőhöz ultrahangra. "Magának egy szem epeköve nincs, hogyan csinálta?" - csak ennyit kérdezett. A műtét elmaradt, az epekő eltűnt.
2011. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hm ez jól hangzik ment a zöldi :)
2011. dec. 2. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy az előző válaszoló esete igen ritka..a már meglévő és kellemetlen tüneteket produkáló epekő rákhoz vezethet a folyamatos epehólyag irritáció miatt,ezért is javasolják a műtétet.Ha van epekő,de nincs vele panasz,nem fáj,akkor nincs gond,de ha fáj,akkor nem szabad játszadozni vele,legjobb az eltávolítás.Az én 2,5 centis kövemet is kiműtötték,azóta semmi panaszom.
2011. dec. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megfogom műttetni ha komoly panaszaim lesznek, egyelőre lekopogom jól vagyok

Nincsenek nagy fájdalmaim, néha kicsit szúr a hasam miegymás, azt mondták ha várok vele 3/4 évet az bőven belefér és ha akkor se lesz jó, ráérek utána megműttetni, de reméljük nem lesz rá szükség

2011. dec. 3. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Az epekövet elmulasztó válaszoló vagyok. Semmi bajod nem lesz, ha a reteklevet kipróbálod. A legrosszabb esetben nem oldja fel, de bajod semmi esetre sem lesz tőle. Tehát megér egy próbát, mert akár jól is kijöhetsz belőle. Nekem miért sikerült?
2011. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló lehet, hogy kamuzik.
2017. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!