Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csontvelővizsgálat hogyan,...

Csontvelővizsgálat hogyan, hol történik?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy be fognak utalni ilyenre. Hogy működik ez a vizsgálat? Olyan, mint pl. a vérvétel, hogy megcsinálják és rögtön haza lehet menni, vagy bent kell maradni kórházban? Azt olvastam, hogy fájdalmas. Ha SZTK-s és nem magán vizsgálatra megyek, ott lehet kérni bódítással vagy minimum érzéstelenítéssel?
2011. dec. 3. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
lapos csontból vesznek mintát. vagy a szegycsontból vagy a csípőcsontból. az érzéstelenítést meg az orvos fogja eldönteni.
2011. dec. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyenen, szerintem vannak ennél sokkal fájdalmasabb dolgok is. Valóban kellemetlen, ez természetes, de simán túl lehet élni ne izgulj:) Nekem a szegycsontból vettek, felfekszel az asztalra, egy 5-10perc alatt megvan a dolog, aztán mehetsz a dolgodra. Ehhez felesleges bódítást kérni.
2011. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Második, neked miért kellett elmenni erre? Hogy csinálták pontosan?
2011. dec. 3. 14:18
 4/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok: biopszia : [link]
2011. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Le tudná valaki úgy írni, hogy egy 15 éves lány is el tudja képzelni, hogy történik a vizsgálat? Ez a wikis cikk nekem kínai.
2011. dec. 4. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok, nekem azért, mert nagyon alacsony volt a vérlemezke számom, megnézték nem vagyok-e leukémiás. Neked miért? És mikor?

Ezen tényleg nincs nagyon mit magyarázni, levetkőzöl felül teljesen, elfekszel, lefertőtlenítik azt a részt ahol végzik a dolgot, és megszúrnak a tűvel. Neked csak mozdulatlanul kell feküdnöd.

2011. dec. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hová szúrnak? Nálam is leukémia gyanú van magas fehévérsejt szám és vérzékenység miatt. Remélem, neked nem az volt végül a bajod!
2011. dec. 5. 00:45
 8/10 anonim ***** válasza:
szegycsont vagy csípőcsont, ahogy írta az első. Nekem nem, remélem neked sem!!
2011. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És azt mi alapján döntik el, hogy honnan veszik? Nem tudnál írni privátot? Nagyon félek ettől a vizsgálattól :S
2011. dec. 5. 12:57
 10/10 anonim ***** válasza:
azt sajna nem tudom. de ne félj tőle, tényleg nem vészes.
2011. dec. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!