Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka a súlycsökkenésnek...

Mi az oka a súlycsökkenésnek halálunk után?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy miután egy ember meghal, rögtön miután elhunyta a súlya csökken kb. 4 grammal. EZ IGAZ? ÉS HA IGEN MI ENNEK AZ OKA?

Olyanról is hallottam hogy ez azért van mert a lélek elhagyja a testet, de szerintem van valamilyen tudományos magyarázata. Köszi a válaszokat!


2011. dec. 7. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ami levegő van a tüdőbe,az kiürül,azzal lesz könnyebb.
2011. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SzilKa ***** válasza:
egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bárki is egy mérlegen haljon meg, ami kimutat pár grammnyi változást is... Szerintem ez csak amolyan városi legenda.
2011. dec. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Városi legenda, főleg hogy én 21 grammal ismerem. Ami még mindig mérési hibahatáron belül van. Állítólag a századelőn (a XX. századén)mérte ki valami ürge, néhány páciensen, és elképesztő szórással, de valahogy mégis megragadt a köztudatban. (A tüdőben levő levegő mindenesetre nem sokat nyom a latban, mert ugye Arkhimédész törvénye)


A halál után persze számtalan folyamat beindul a szervezetben. Például elkezd száradni. Ennek köszönhető a halállal kapcsolatos másik híres legenda, hogy a haj és a körmök halálunk után is nőnek. Nem nőnek, csak a bőr kezd el kiszáradni, és ezért tűnik úgy.

2011. dec. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!