Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Barátnőm 2 hete újra drogozik....

Barátnőm 2 hete újra drogozik. Hogy állítsam le?

Figyelt kérdés
A barátnőm 14 évesen kezdett el drogozni(marihuána). Egy évig csinálta kb. hetente 2-szer és letette. 2011 január óta nem vett be semmit. 2 hónapig volt egy nagyon jó kapcsolata ami neten alakult ki. Találkozni akartak és mikor eljött a nap a pasi letiltotta a közösségi oldalon. 2 hete újra elkezdett drogozni minden este. Kedden túladagolta magát LSD szerrel és most kórházban van. A pasi nem tudja h. mi a szitu.. de most hogyan tovább? Beszéljek a pasival? Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 8. 12:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

igazából, nagyon kevesen nem drogoznak.. én pl. sörözök, de az alkohol is drog.

egyébként, minden fiatalért kár, de a valóság az, hogy naponta éhen hal több(10?)ezer gyermek, Magyarországon kiborító a lelki egészségük állapota, soknak táplálkozási és mint írtam lelki problémáik vannak..

nem mondom, hogy abszolút lehetetlen lesz segíteni a barátnődön, de nézd, miből gondolod hogy nem a halál lenne a legjobb neki? a saját szülei választották ezt az utat saját magával együtt. egy gyerek választása nem számít, de a szülei figyelmessége mindenképpen számít, hogy pénzhez jut és tud venni füvet.

én személy szerint mondjuk kiharcolnám tőle a választ arra, hogy kitől kapott anyagot, és akár így idegenként is meg tudok tenni annyit, hogy széttépem annak az embernek a karjait, ha nyomorék lesz a további életében, nem fog tudni semmit sem adni senkinek. de ez nem fog sokat segíteni barátnődön, ha ilyen labilis lelkileg, olyan családi háttérrel rendelkezik amilyennel, akkor nincs sok esélye, sajnálom.

ha gondolod és segítene valamit ha felszámolnánk azokat akik ilyen sz.art adtak neki, akkor majd írj rám, a probléma annyi, hogy én napokon belül elhagyom az országot, és idén nekem itt már ügyem nem lesz..

de úgy általánosságban az ország bizonyos pontjain ilyen problémák megoldásában segédkezem.

Aczél.

2011. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

@12:20

Attól még ugyanúgy semmi köze ahhoz, hogy drogozik a barátnőd. Velem is szakítottak már, mégse drogoztam soha...

2011. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
ezek szerint mindenki máshogy fogja fel...
2011. dec. 8. 12:32
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

nem fogja fel mindenki máshogy.

mindenkiben összeomolhat egy világ sok mindentől. lehet barátnődnek ettől.. EZÉRT ismerkedik az ember a keleti módszerekkel, hogy a testét és a szellemét egyensúlyban tartsa. mindegy..

de drogokhoz akkor sem nyúl, ez nem felfogás kérdése. én kitartok amellett, hogy kicsit bele kell nyúlni barátnőd életébe, akitől anyaghoz jut azt egy időre kivonni forgalomból, nyilván nem hasznos tagja a társadalomnak, szemetet meg ki kell dobni.

a szüleiről mit tudsz?

Accczél.

2011. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy nem az internetes barátot kéne hibáztatni a kialakult helyzetért.

A szenvedélybetegekre jellemző, hogy bármi kis probléma adódik az életükbe akkor rögtön visszaesnek.

Én elsősorban a szülők felelősségét vizsgálnám! Nem igaz, hogy egy normálisan nevelt 14 éves gyereknél nem tűnik fel valamelyik szülőnél, hogy a gyerekkel gondok vannak.

Valahonnan a leányzónak be kellett a füvet szerezni, ami tudomásom szerint nem kis összeg. Honnan volt pénze? Nekem már az is feltűnne ha a gyerek bagó szagú lenne.

Nagyon remélem, hogy a kórház hivatalból értesíteni fogja a gyermekvédelemmel foglalkozó szerveket, a szülőket is górcső alá veszik.

2011. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
az anyja tök idegbeteg fajta és mindenért haragszik amit csinál a lánya de az apja az nagyon felelőtlen olyan partiarcú...szóval az apja mindig leszólítja a feleségét..
2011. dec. 8. 12:39
 17/22 anonim ***** válasza:

Én rögtön sejtettem, hogy a család működési zavara játszott szerepet abba, hogy a barátnő idáig jutott.

Ezért is remélem ha felveszik a családdal a szakemberek a kapcsolatot és valamilyen szinten együttműködésre fogják sarkalni a családtagokat.

Mert a kialakult helyzet nincs megfelelően orvosolva, akkor nagy az esélye annak, hogy a leányzó a keményebb drogokkal is meg fog ismerkedni nem sokára.

2011. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
és most mi lesz?
2011. dec. 8. 12:49
 19/22 anonim ***** válasza:

Te annyit tehetsz, hogy továbbra is a barátnőd mellett állsz. Meghallgatod, felhívod a figyelmét a drogozás illetve egyéb szenvedélybetegségek káros hatására.

Hogy nem ez a megoldás a problémák kezelésére.

Többet nem!

2011. dec. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

nem kell csinálnod semmit. sem a fű, sem az LSD nem halálos szerek, ha rád nem hallgat, lesz ideje tanulni a hibáiból, nem fog idő előtt elpatkolni.

párkapcsolatot, na azt ne akarjon, ha narkózik. és te se akard, hogy akarjon.

2011. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!