Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miből tudtátok, hogy rákotok van?

Miből tudtátok, hogy rákotok van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre kérném csak komoly válaszokat várok, mert én sem viccből kérdeztem!

A nagymamám 1 éve gyomor rákban halt meg, szüleimnél is voltak problémák! Örökölhettem a hajlamosságot rákra?

Eléggé paranoiás vagyok, mostanában (utánanéztem, hogy mik az előjelek, tünetek) elég sokat felfedeztem mint a fáradékonyság, néha láz, fejfájás, ízületi fájdalmak, szédülés, látás problémák.

Úgy egy hónapja voltam véradáson előtte tüdőszűrőn, semmit nem találtak milyen gyorsan alakulhat ki?

Most csak arra lennék kíváncsi ti milyen jelek után fordultatok orvoshoz!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 13. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos több közeli rokonom halt meg,vagy épp szenved rákban.

-mellrákos nő rokonnak egy sima nőgyógyászati vizsgálaton tapintotta ki a doki,pedig magának csinált ellenőrzést,de nem vette észre.Le kellett operálni,de már 3 év eltelt,jól van

-tüdőrákos férfi rokon,elhúzódó megfázáskor vették észre tüdőröntgenkor,előtte fél évvel volt tüdőszürőn,akkor még semmi nem volt,a kiderüléstől 4 hónapra meghalt

-áttétes rákja van férfi rokonnak,gyomorban kezdődött,csak a hasa fájt sokat,igy derült ki,azóta több műtét,több kemoterápia,de kiujul mindig,most már tüdején,máján,belein,mindenütt,de még húzza,erős

Van még ezeken kivül,de nekik nem tudom hogy lett felismerve.


Nekem mellemben van csomó,amikor felfedeztem,megijedtem rendesen.Szerencsére csak jóindulatú ciszta

2011. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Sajnos a rákról a mai napig nagyon keveset tudnak az orvosok.(emberiség)

De sajnos vannak arra bizonyítékok hogy a rák egyes típusai esetleg örökölhetők.

A tünetekről csak annyit,hogy szinte minden rák típus különböző tüneteket produkál.

Így egyértelműen a tünetegyüttesek alapján nem lehet eldönteni hogy valakinek rákja van e vagy nincs.

Vérvizsgálat általában kimutatja a jelenlétét,vagy legalábbis mutat gyanús jeleket.

A kialakulásának gyorsasága sajnos ismét a rák típusától függ.

PL.Az én Hodgkin-limfómám 2-3hét alatt átlépett 1 stádiumot.

de a limfómáknak vannak olyan típusai is,amiknek akár fél év kell hogy látható tüneteket okozzanak.


A legbiztosabb módja a PET-CT lenne.

De azt nem fognak csinálni csak úgy,mivel baromi drága,de amúgy sem javaslom az intravánásan befecskendezett radioaktív kontrasztanyag(FDG) miatt.

Felesleges kockázat lenne.Bármit mondanak tuti nem egészséges.


Szomorúan mondom ezt.

De a mai orvosok (tisztelet a kivételnek) ha ezekkel a tünetekkel bemész egy:kiröhögnek,kettő:tuti megmagyarázzák valamivel.

Ha nincs rajtad egy daganat valahol,akkor nem sok esélyed van hogy komolyabb vizsgálatra küldenek.


Javaslom inkább,hogy nézesd a véred rendszeresen.

Azt megteszik.Kérd meg hogy rákos megbetegedésre szűrjék.

Próbálj meg kizárni a tünetek közül,esetleg más okozhatja e...pl.:a látásproblámak okozhatnak fejfájást,szédülést,nézesd meg a szemed.

Figyeld a tested, nincs e rajta változás,mind külsőleg, mind működésében...


És a legfontosabb ne aggódj!!!

Szerintem nem lesz baj.

Remélem segített

Üdv.

KA

2011. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!