Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem kapok levegőt viharban?

Miért nem kapok levegőt viharban?

Figyelt kérdés
Nagy szélben, viharban egyáltalán nem kapok levegőt, fulladok, akármerre fordulok, nem tudok belélegezni. Nagy erőfeszítések árán, tátott szájjal szokott néha sikerülni. Így ha egy kicsit is nagyobb széllökés jön, az orrom és a szám elé teszem a kezem, de néha az se segít. Mentem már úgy haza nagy szélben, hogy egy levegővel futottam az ajtóig, és épphogy beértem, mert otthon percekig kapkodtam még a levegőt, mint egy asztmás, ami pedig soha nem voltam. A család akkor jól meg is ijedt. Nem tudom, mi lenne velem tornádóban, valószínűleg egy perc alatt megfulladnék. Miért van ez, más is van így? Vagy én vagyok ilyen csodabogár már gyerekkorom óta?
2011. dec. 17. 23:15
 1/3 anonim válasza:
Én is nehezen kapok levegőt szélben. Igaz, hogy én asztmás is vagyok, de ez szerintem nem függ össze. Érdekes dolog ez :)
2011. dec. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy ideges, nem a stressz miatt? Hogy például félsz a viharban, ezért felidegesíted magad, és ez így az ideg miatt jön ki, hogy nem bírsz levegőt venni? Nem tudom elképzelni... Nyilván zavaró, hogy fúj a szél, meg minden, de ha a kezed a szád és az orrod elé teszed, akkor sem tudsz levegőt venni? Akkor nem fúj telibe a szél... Nem tudom:/ Esetleg ilyenkor megállhatsz egyébként egy fal mellett, vagy valami szélvédett helyen kilihegni magad, aztán mehetsz tovább...
2011. dec. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Miért nem kapok levegőt viharban?"


Senki más sem kap olyan jól, mint szélcsendben.


"Nem tudom, mi lenne velem tornádóban"


Abban ez lenne a legkisebb baj.

2011. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!