Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 93 éves, gyomortumoros hozzáta...

93 éves, gyomortumoros hozzátartozóm aki nagyon gyenge és a betegségéből adódóan már teljes ápolásra szorul hová kerülhet az alábbi lehetőségek közül?

Figyelt kérdés

-Hospice osztályunkra kizárólag egy betegfelvételi lap kitöltésével lehet jelentkezni. A formanyomtatványt a kezelőorvos, a háziorvos, a beteg illetve a hozzátartozó tölti ki, melyet hospice osztályunkon beszerezhet.



-Ápolási osztályunkra a felvétel történhet más fekvőbeteg intézményből áthelyezéssel, vagy közvetlenül a beteg otthonából háziorvosi beutalóval. A rendkívüli nagy igény miatt előjegyzéses rendszerrel dolgozunk. Az előjegyzést személyesen osztályunkon az osztályvezető ápolónál, illetve a 72/225-574/105-ös melléken lehet kérni. Szükséges egy adatfelvételi lap kitöltése, illetve zárójelentés beküldése. Az ellátásáért térítési díjat kell fizetni, ugyanis az OEP-finanszírozás nem fedezi a teljes költséget. Az Ápolási Osztályon történő ellátás térítési díjának mértéke: 2000 Ft/nap. Az Ápolási Osztály 3 hónap maximális időtartamig biztosít ápolási szolgáltatást.



-A 40 ágyas krónikus belgyógyászati osztályunkra aktív osztályokról áthelyezéssel, kezelőorvos, illetve háziorvosok által előjegyzés alapján kerülnek felvételre osztályvezető orvosunkkal egyeztetve. Az előjegyzés igényét személyesen, vagy az alábbi telefonos elérhetőségen lehet jelezni



-idősek otthona (lehetetlen bekerülni ilyen hirtelen)


Szellemileg még épp,bár annyira gyenge ,hogy egy-egy szót mond csak,alig van ereje,nem eszik,iszik,pelenkázzák.

Pár hete hirtlene romlott meg az állapota,azelőtt saját maga látta el magát.


2011. dec. 18. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ilyen esetben a beteg háziorvosától kellene tanácsot kérni, illetve a háziorvos kötelessége elhelyeztetni a beteget valamelyik kórházban!...
2011. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a Hospice vagy ápolási osztályra
2011. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a háziorvosnál érdeklődd meg, az önkormányzatoknak is van olyan szociális szolgáltatása, hogy házi ápolót is küldhetnek amíg a családtagok dolgoznak, de akkor átnézik a jövedelmet, stb, hogy tudnának-e fizetni egy ápolót, így gondolom az is több hét.
2011. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyedül élt,jó nyugdíjjal rendelkezik.


Jelenleg ápolási osztályon van (rá sem néznek ,azt mondták ők már semmit nem tudnak tenni,holott még szelelmileg felfogja,hogy mi történik körülötte) ,ma beszéltem a Hospice osztállyal és azt mondták nem értik ,hogy miért nem tájékoztattak bennünket arról,hogy hozzájuk kellett volna kerülnie,nem pedig ápolási osztályra.


Nagyon kedvesek voltak,azt mondták kell egy igazolás arról,hogy sajnos menthettelen tumoros és akkor máris mehet hozzájuk.Úgy tudom a Hospice osztályon nagyon nagy gonddal és szakértelemmel ápolják meg a tumoros,végstádiumban lévő betegeket és a legjobban ott kaphatja meg a számára szükséges speciális ápolást.

2011. dec. 18. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!