Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kibicsaklik az ember lába...

Ha kibicsaklik az ember lába mi a "leggyorsabb" módszer a helyrehozásra?

Figyelt kérdés

Feszül a boka, fel van dagadva.

Valami rémlik, hogy ecetes-vizes/vizes borogatás. Mennyire jó ez?


2012. jan. 1. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Borogasd,pihentesd. Pár napig meg lehet fáslizni .

Sajnos mikor én így jártam akkor nem tudtam rá állni . Pár napig szenvedtem vele és csak elvittem magam a sebészetre. Kaptam rá 1 hétre fekvő gipszet.

2012. jan. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bánomisén ***** válasza:
Az a gond, hogy az izületek sérülései nem jönnek helyre egyik pillanatról a másikra. Ahogy az első is írta, borogasd, pihentesd - és kenegesd. Van egy Inno Rheuma nevű krém, patikában lehet kapni, kifejezetten izületi sérülésekre, fájdalmakra találták ki, az erre is kiváló.
2012. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A doki egy barna színű, nagyon büdös krémmel kente be, én kocsikenőcsnek ismerem, de nem tudom mi a pontos neve. Szóval ezzel bekente, tett rá gézlapot és betekerte fáslival. 1 hétig volt betekerve, de többször jártam hozzá ezidő alatt, hogy újrakenje és tekerje. Még gyerekkoromban volt ez az egész, kb. 25 éve, úgyhogy csak ennyi rémlik.

De nekem eléggé fájt, feküdnöm, pihennem kellett.


Jó az innorheuma krém (Naturland) és a jégzselé is.


Én megmutatnám orvosnak a helyedben, sosem lehet tudni mennyire komoly a sérülés. Főleg, ha fel is van dagadva!

2012. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket! Ahhoz képest, hogy vasárnap történt, szerintem nagyon jól gyógyul! Közel 90%-osan tudok vele sétálni, természetesen terhelést, feszítést nem kap, kímélem. Egy kicsit "párnásabb" ez a lábfejem, mint a másik, egy 1-2 centis véraláfutásos, liláskék jellegű hosszú csík van a lábfejen oldalt alul. Vizes ruhával borogatom egész nap.

A leírtak után javasolt a doki?

2012. jan. 2. 15:43
 5/6 bánomisén ***** válasza:
Ha továbbra is ilyen ütemben javul, akkor nem. Viszont ha megtorpanna a dolog és 1-2 napig nem történik változás, akkor igen, érdemes dokihoz menned vele.
2012. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül csak elmentem... Kellett antibiotikum, mert kiderült, hogy valami baktérium miatt még be is gyulladt a lábfej (ez volt a duzzadás). Gyógyszer+kenőcs (szokásos)

Állítólag rándulás történt, 2 hét és elvileg rendbe jön.

Üdv mindenkinek!

2012. jan. 6. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!