Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki járt már hasonló cipőben?

Valaki járt már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

2011. március óta küzdök a hasmenéssel,szinte csak hasmenésem van. Van, hogy egy nap többször is és ha nem veszek be reasec-et (ez az egy gyógyszer fogja meg), nem tudok elmenni itthonról. A gasztroenterológus elküldött vastagbél és gyomortükrözésre, majd EMA vizsgálatra vettek le vért is. Kizárták az IBD, IBS, Chron-t, lisztérzékenységet. Kellett székletmintát küldenem az ÁNTSZ-nek, nem tudtak semmi kitenyészteni. Bizonyítottan laktózérzékeny vagyok, de betartom a diétámat! Az orvosban, aki a gyomortükrözést csinálta, felmerült, hogy esetleg az idegesség váltja ki a hasmenést és közölte, hogy akkor egy kis xanax segíteni. Én is gondoltam már a stresszre, de ha az okozza, akkor akkor is mehet a hasam, ha itthon vagyok huzamosabb ideig (pl 1-2 hét) és nyugodt vagyok,nem kell sehova mennem? Nem érzem úgy, hogy ebben az esetben a xanax lenne a megoldás, de akkor mi? Meglehetetleníti az életemet a folyamatos hasmenés. Tényleg a stressz az oka v lehet még vmi egyéb betegség?

21/L


2012. jan. 1. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
A candidara gondoltam,de gondolom azt is megneztek.Probald ki 1-2 napig a Xanax-ot,ha segit,akkor stressztöl van a hasmenes,es probalhatnal atallni,valamilyen növenyi nyugtatora.Esetleg vegyel Hylak Forte cseppeket,jo hasmenesre es szekrekedesre is,helyreallitja a belflorat,en is ezt kaptam hasmeneskor.Mas hirtelen nem jut eszembe.
2012. jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hát így hirtelen nem ugrik be, hogy a candidát nézték volna. Egyébként a súlyom nem változott és az étvágyam se, többnyire nincs puffadás, szinte semmi nem kíséri a dolgot.
2012. jan. 1. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor fogadd meg, hogy a hasmenésre SOHA ne adjál atropin tartalmú hasfogót, Pl. a legtöbb háztartásban bespájzolt Reasec tabletta is ilyen. Bár vényköteles, de sokan előszeretettel kapkodják maguktól is, helytelenül. Ugyanis ez csak NEM fertőzéses hasmenésben használható, fertőzéses hasmenésben kontraindikált. Gondolj bele: Az atropin egy paraszimpatikus gátló szer, ami azt jelenti, hogy gátolja a bélpersztaltikát. Igen ám, ez azt jelenti, hogy klasszul megállítja a hasmenést, na de milyen áron? Leáll a perisztaltika, tehát a kórokozó BENNMARAD a bélrendszerben, nem űrül, így tovább terjed, bekerül a véráramba, rossz irányba tolja el a betegség lefolyását.

Bakteriális eredetű hasmenésben soha nem adunk Reasecet annak ellenére, hogy egy rendkívül hatásos, "látványos" és erős hasfogó.


Remélem, nem haragszol, hogy ennyit belekotyogtam...

2012. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudtam, hogy valahol olvastam a reasec ellen valamit, most megtaláltam, és elküldtem neked. Egyébként könnyen lehet a hasmenés okozója a stressz is. Viszont azt már észrevetted volna magadon. Mármint azt, hogy stresszelsz valamin, vagy valami miatt. Pl. mint most a hasmenés miatt. Jut eszembe: dohányzol? Mert az maga a stressz. Gyógyulj meg.

2012. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3. válaszoló!

Nem haragszom a válaszodért. Eddig még nem tudtak bakteriális fertőzést megállapítani. A háziorvosom és a gasztroenterológusom is tudja, hogy reasec-et szedek és eddig még nem mondták, hogy hagyjam abba. Így bennem fel se merült, hogy még komolyabb bajt okozok. De sajnos rá vagyok kényszerülve, hogy vmivel kordában tartsam ezt az egészet, mert be kell járnom órákra. Júniustól meg dolgoznom kéne, de nem tudom így, hogy fogom megoldani :S

4. válaszoló: nem dohányzom. Hát eddig nem stresszeltem semmin, de most már kész ideg vagyok, ha azt érzem, hogy már megint...tudom, hogy ezzel csak még jobban rásegítek :(

2012. jan. 1. 20:34
 6/8 anonim válasza:
Szia! Azóta jobban vagy? Stressz okozhatja akár tudat alatt is, hogy attól stresszelsz, hogy jaj nehogy már megint... Magamról tudom. Normaflore-t is próbáld ki, és esetleg a Bolus Adstringens nevű gyógyszert, vénynélküliek. Utóbbi bélfertőtélenítő, tehát talán az okot szünteti meg, nem csak tünetileg. Reasecnek néztem a betegtájékoztatóját, engem eléggé megijesztett a sok mellékhatás így azt még nem próbáltam. Próbálj meg hinni abban, hogy el fog múlni valamelyik gyógyszertől.
2013. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok, még csak annyit, hogy nekem a stresszes hasmenést a Normaflore és a különböző ilyesmi probiotikumok (Protexin Balance) elég jól megszüntették, de az is lehet, hogy csak azért mert hiszek benne, nálam pszichikai a dolog. Most meg valami hasmenéses vírust szedtem össze, arra szerintem a Bolus a legjobb.
2013. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Még egy ötlet: Magas Polifenol tartalmú Grapefruitmag kivonatot is szedhetsz, az a Candidára is jó, mert gombaölő, mert még az is egy lehetőség, főleg ha nem zárták ki, azt elég nehéz megállapítani, de szerintem mindenképp próbálj utánajárni, hogy candida-e.
2013. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!