Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon az, amire gondolok?

Vajon az, amire gondolok?

Figyelt kérdés

tudom, bőrgyógyászhoz kéne mennem, de előbb megkérdezem itt. van a lábujjamon egy kis kinövés, kb 1 centis, nem sima a felülete, de néha levágom a tetejét. kis fekete pontok vannak benne. ez verruca v szemölcs vajon? ha az, akkor ugyebár a HPV okozza, és akkor nemi beteg is vagyok/lehetek?

kb igy néz ki, csak nem emelkedik ki ennyire és a fekete pontok is belül vannak:

[link]


olvastam itt olyat, h mell alatt verruca és lehet, hogy rákos. tényleg?

bocsánat a néhány buta kérdés miatt.



2012. jan. 4. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt azért remélem tudod, hogy vagy 100 féle HPV-vírus létezik, melyek közül néhány szemölcsöt okoz, mások bőrdaganatot, megint mások méhnyakrákot stb. Nem kell tehát rögtön a legrosszabbra gondolni, a HPV csak egy víruscsalád gyűjtőneve. A te esetetben (szerintem) egy egyszerű szemölcsről van szó. (Mindenekelőtt ne felejtsük el, hogy biztosat csak az orvosod tud mondani!)
2012. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. csak hát ugye a HPVről az embernek a legrosszabb jut eszébe...
2012. jan. 4. 23:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Tyúkszed van! Ne dramatizáld túl a helyzeted. Ez elsősorban a cipőtől alapul ki. Vegyél a patikában tyúkszemirtót és el fog múlni.
2012. jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, anno a tyúkszemre gyanakodtam, és emlékszem, hogy a terhességem azon szakaszában jött ki, amikor kezdett dagadni a lábam és szoritotta a cipő. van tyúkszemirtóm, de eddig max 2 napig használtam, és akkor azt vettem észre, hogy egyre jobban kijön.
2012. jan. 6. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!