Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a Tragus piercingem...

Mit tegyek a Tragus piercingemmel?

Figyelt kérdés
másfél hónapja csináltattam...eddig semmi panaszom nem volt, most viszont egy rózsaszínes hólyagféle keletkezett közvetlenül az ékszer mellett kívülről...mi ez?vadhús?mivel kezeljem?elmúlik ez egyáltalán?kivenni nem szeretném és fájdalmam sincs
2012. jan. 12. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
menj el börgyógyászhoz. az a biztos
2012. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melyik testrészedben van piercing?
2012. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyássazl még várni szeretnék mert ugyis elintézi azzal , hogy vegyem ki és kész, ezt pedig nagyon nem szeretném...persze ha nem lesz más megoldás akkor nyilván kiveszem!:S

Tragus piercingem van, tehát a fülemben van a kisporcban.

2012. jan. 12. 11:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a szúrást követő kb. 4. héten jelentkeztek ilyen puklik a piercingjeim mellett és egy idő után - mivel így már kicsi volt az ékszer - csúnyán be is gyulladtak. Szerintem attól lehet, hogy álmunkban belekaptunk a piercingbe.


Én naponta Sterilonoztam (ez szerintem itthon még mindig nem kapható, de van "helyette" Octenisept - ez is jó fertőtlenítő, nem szárít, csak elég drága), majd langyos fiziológiás sóoldatos vattával jól kiáztattam a sebet, kitisztítottam az elhalt bőrdarabkáktól, utána pedig bio körömvirág krémet kentem rá fülpálcikával, de csak nagyon vékonyan, hogy semmiképpen se menjen a sebbe. Fizsót csinálhatsz házilag is, csipetnyi nem jódozott sót keverj el langyos vízben (kb. olyan arányokkal dolgozz, mint amikor levest készítessz/készít anyukád). Amikor fájdalom meg gennyesedés is volt, akkor a körömvirágot felváltotta az Oxycort spray - ez utóbbi viszont mér receptköteles. A legtöbbet a karika ékszerekkel szenvedtem (rook, diath és helix ékszereim voltak), ezeket végül nem sikerült megmentenem, de a banán ékszereim (egy snug és egy anti-tragus) így "túlélték". Nekem teljesen elmúltak az ilyen képződményeim, de jó sok időbe beletelt, kb. egy évig folyamatosan begyulladtak.

2012. jan. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos információt!el is kezdtem kezelgetni és úgy néz ki be is válik a dolog...bár nem akarom elkiabálni! Nagyon megkönnyebbültem , hogy más is járt hasonló cipőben és hogy nem kell megválnom a pc-től!Mégegyszer köszi!:)
2012. jan. 14. 13:18
 6/8 A kérdező kommentje:
jah és még annyit szeretnék kérdezni, hogy a tisztításoknál ki is szedted az ékszert??mert én tutira nem merem..meg szerintem nem is tudom!:D
2012. jan. 14. 13:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogy, természetesen nem vettem ki! Ne piszkáld, meg ne is húzogasd, mert attól csak még csúnyábban és lassabban fog gyógyulni! Ha fizsóval feláztatod, akkor a seb magától tud tisztulni, nekem pl. amikor gyulladt volt az ékszer, akkor kb. 10 perc után mindig kimosta a vattára a gennyet a seb belsejéből. Tragus piercingem speciel soha nem volt, de gondolom arra is ugyanaz érvényes, mint az összes porcba tett ékszerre, hogy tilos piszkálgatni és amíg teljesen be nem gyógyult, kicserélni sem szabad. Örülök, ha segítettem :)
2012. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem semmi, de tényleg semmi nem hat, ugyanúgy ott van a vadhús...Szeretnék tőle megszabadulni, és a piercer is azt mondta, hogy valószínűleg ennyit a tragusomról...Szerintetek kivehetem a piercinget? Ilyen rémhíreket olvasok, hogy akkor begyógyul, és elfertőződik...Szerintem, ha közvetlenül a kivétel után átmosom és lefertőtlenítem, természetesen utána napokig is fertőtlenítem, akkor nem lehet gond. Vagy igen? Max. ha begyógyul és csúnya lesz, akkor sebészeten megoldják. Nagyobb bajom lehet tőle, ha begyógyul? Köszönöm a segítséget, muszáj volt ide írnom, mert elég hozzáértő kommenteket olvastam.

2014. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!