Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől vagyok állandóan kék-zöl...

Mitől vagyok állandóan kék-zöld foltos?

Figyelt kérdés

Mint akit megvertek... nem ütöm meg, képtelenség. Most pl. két 50 Ft-nyi méretű lila folt van a combomon. Volt, hogy 3-4 kisebb is volt, mindkét lábamon. Kizárt, hogy ütés miatt jönnek elő mindig.

De akkor mitől?


2012. jan. 16. 03:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek attól lesznek, hogy pici hajszálerek megpattannak és a bör alatt bevérzések lesznek (ugyanúgy, mint amikor megütöd valahol.)

HA ez gyakran elöfodul, akkor menj orvoshoz, mert akkor az ereid állapota nem igazán jó, és a legrosszabb esetben akár agyvérzést is kaphatsz minden egyéb ok nélkül.

2012. jan. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj el egy teljes vérképre.


"Lila foltok - Vérzési rendellenességre utal


Úgy néznek ki, mint a zúzódások, de tovább tartanak? Valószínűleg purpuráról van szó, amely a bőr alatt elhelyezkedő erek sérülését jelenti. Számos oka lehet a vérzési rendellenességektől a skorbutig (C-vitamin hiány), azonban a 65 év felettieknél a leggyakrabban úgynevezett szenilis purpuráról van szó, ezt a nap károsodása és az erek gyengesége okozza.



Az állapotot ronthatják egyes gyógyszerek, így az aszpirin, a nem-szteroid típusú gyulladásgátlók, az E-vitamin és a gingko biloba-készítmények. A purpura abban különbözik a zúzódástól, hogy színe másképpen változik, és létrejöttéhez nincs szükség sérülésre.


Leggyakrabban az alkaron, a lábakon és a kézháton fordul elő. Ha könnyen szerzünk zúzódásokat, illetve azok nagy kiterjedésűek, forduljunk orvoshoz, aki kiszűri az esetleges vérzési rendellenességeket."

2012. jan. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Régebben is volt már ilyen, nem gondoltam, hogy ez jó jel, de annyiban maradt, mert mindenki azt mondta rá, hogy biztos azért, mert megütöttem egy picit, mert hogy olyan kis fehér, vékony bőröm van... Egész konkrétan olyan a bőröm, hogy átlátszik néha az egész érhálózat, elég érdekes, néha félelmetes.

A felkaromon is van egy lila folt, kb. 1 hete. A combomon is legalább azóta megvan, és lila. Egész kicsit ki is türemkedik a lila rész. Nameg ha megnyomom fáj...


Csak megnézetem magam egy orvossal azt hiszem...

2012. jan. 16. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!