Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Mennyit lehet inni a zöld...

Mennyit lehet inni a zöld teából? Ha naponta 1.5litert iszok. Vagyis lehet állandóan inni, vagy kell szüneteltetni is?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Kólát lehet inni álladóan vagy lehet szüneteltetni? És vizet?
2009. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú évek óta iszom, és csak hasznos voltát tapasztaltam. Egyébként se a liter, hanem a benne feloldott teamennyiség/filter számít. Napi max. 4-5 filter biztosan nem árt.


Egyébként sokat olvasok iyen témában is, de még komoly szakkönyvek sose említették, hogy bármilyen káros mellékhatása volna.

2009. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jójó de abba a 1,5 literbe hány filtert raksz?

Ha 9 filert mint én akkor kicsit sok. Egyébként felesleges szünetet tartani, bár ehez is hozzászokhat a szervezeted.

2009. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1filtert rakok a 1.5liter vízbe.Valahol azt olvastam,hogy ha 2-3dl vízbe sokáig áztatok 1filtert,akkor nagyon megfog hajtani,és úgy nincs vízhajtó hatása.Hogy a leg jobb inni?Azért csak ti tudjátok jobban,aki használja.Akkor lehet így nem is jó ahogy én csináltam.Köszi.
2009. jún. 14. 14:29
 5/10 A kérdező kommentje:
13.31 te hogy csinálod?Mennyi vízbe,mennyi ideig áztatsz egy filtert?
2009. jún. 14. 14:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb. 75-80 oC fokos vizet öntök rá, majd hagyom állni nagyjából 5 percig. Fontos, hogy a készítéséhez a felforralt vizet kissé (kb. 75-80 oC fokra) lehűtsük, mert így a benne lévő vitaminok és egyéb természetes anyagok (antioxidánsok, fitohormonok) hőkárosodása megelőzhető. A túlzott áztatás meg többek között kellemetlen kesernyés ízt eredményezhet.
2009. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ne fém edényben (teafőzőben), hanem inkább üvegben készítsd! Nekem van egy 2 l-es hőálló üvegkancsóm, azt csakis teakészítésre használom.
2009. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az oké hogy 75-80fokos vízbe áztatod,de mennyi vízbe?Tehát én arra lennék kíváncsi hogy hogy a legjobb.2-3dl vízbe,vagy többe.Azt sem akarom hogy eroset főzök és jól meg hajt.
2009. jún. 14. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsit visszakapcsolódok, én vagyok a sokfilteres :)

Szóval:

Én csak szálas teát iszok, azért filterként említettem, hogy legyen képed a mennyiségről.

Szóval teafőzés:

A legegyszerűbb ha forralsz vizet, és 10 percig hűlni hagyod ekkor eléri a közel optimális hőfokot ez olyan 70-80fok körül van. Ekkor ráöntöd a teára és 3,5 percig állni hagyod majd a teát kiveszed, HA hosszan áztatod vagy túl forró a víz akkor kesernyés és ihatatlanul rossz íze lesz. Én 3g teafüvet használok 2,5 decinként vagy kicsit többet én erősen iszom ált. fél-egy litert szoktam inni teából. Meghajtani nem fog, vagyis én még ilyennel nem találkoztam.

Egyébként Győrben van a teapagoda, nagyon jó ortodox(mesterséges dolgoktól mentes) teáik vannak jó nagy választékban, és neten keresztül is lehet rendelni tőlük. [link]

2009. jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vízmennyiséget azért nem írtam, mert azt te döntheted el, milyen sokat szeretnél inni. (Egy szem cukrot feloldhatsz egy csésze vízben, vagy egy vödörnyiben is, akkor is csak egy szem cukrot fogyasztottál el.)
2009. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!