Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami pszichikai betegségem...

Valami pszichikai betegségem van a családom iránt/ellen?

Figyelt kérdés
Már nagyon kezd idegesíteni a problémám ugyanis családom belül, mindet sajátot akarok, és nem vagyok hajlandó azt használni amit valaki használt. Pl: ha az én törölközőmbe törölközik valaki, többé én nem. Ha az én poharamból isznak, többé én nem, ha az én ágyneműmben alszanak, én már undorral fekszek bele, kimosás után persze, ha felbontanak egy üveg innivalót abból én nem iszok és sorolhatnám. És egyre több dologgal történik ez, mostanában már saját evőeszközöm van... de miért?
2009. máj. 28. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

ezzel nem ártana pszichológushoz menni...

mellesleg úgy tudom, az ilyesmi az enyhe autizmus (asperger-szindróma) jele is lehet

2009. máj. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
autizmus kizárva, én úgy gondolom...ennyire azért nem hinném, hogy súlyos a helyzet
2009. máj. 28. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:

az aspergeresek nagyrésze telejesen normálisnak tűnik, Az autizmus nagyon enyhe formája ez, kivéve, hogy pl csak kockára vágott kaját hajlandóak megenni( általában maguknak is felvagdossák) vagy hasonló kényszeres dolgaik vannak, amit te is írtál, viszont én sem hiszem, hogy ez lenne a bajod...

valami pszichés kényszeres dologról lehet szó, mint mikor valaki minden után kezet mos, vagy nem fog meg kilincset,busz-kapaszkodót stb,

2009. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És tisztaságmánia is van? Lehet ez ún. OCD (obsessive compulsive disorder), aminek sok formája lehet, de szakember tud biztosat mondani. Nem hiszem, hogy a családoddal lenne bajod, inkább faxnis vagy :) (jó értelemben)
2009. máj. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az autizmus nem azt jelenti,hogy értelmi fogyatékos vagy,ez egy más állapot,pl ott van Dr. Reed a gyilkos elmékből,vagy volt múltkor az a lány a széfben,ők is autisták és kiemelkedően okosak:)

szerintem inkább csak kényszeres vagy...ennyi:D

2009. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem is csak tisztaság mániás vagy.... én sem vagyok hajlandó más után inni a pohárból vagy láttam hogy csajok egymás után nyalják a fagyit :S El sem tudom képzelni hogy ilyet csiánáljak, undorodnék tőle. Vagy azt sem szeretem ha a kajához vki hozzányúl kézzel. Én sem törölközem abba a törölközőbe, amibe más. Szerintem ez csak higénia, nekem nem jutott eszembe, hogy ez betegség lehet.
2009. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez enyhe kényszerbetegség. Amennyiben súlyosbodik, gyógyszeres kezelésre is szükség lehet.
2009. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!