Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kellene csinálnom? (Kb...

Mit kellene csinálnom? (Kb 3-4 naponta szoktam székletet üríteni. )

Figyelt kérdés

Most a nagy dologról van szó, nem pedig a pisiről. (Bocsi, de nem tudom normálisan megfogalmazni.) Szóval nagyon keveset járok wc-re. Milyen házi hashajtó praktika van erre? (Esetleg sok tejivás, ilyesmi.) Igazából sok csokit eszek, ez lehet hogy szorulást okoz? Kb 1-2 sport szelet nagyságú csokit naponta. Rendesen étkezem, szóval ezzel sem lehet gond.

Mitől lehet ez?

Milyen házi praktikákat ajánlatok erre?

Vagy egyáltalán lehet ez ellen tenni?

14/lány


2012. jan. 23. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:

- Egyél több rostosat: gyülölcsöket, zöldségeket, teljes kiőrlésű pékárut...

- Nagyon fontos hogy igyál megfelelő mennyiségű vizet: napi 2-2,5 liter

- minden nap mozogj legalább egy fél órát!

- szerintem a csokiadagot csökkensd napi 1 kocka étcsokira


ha ezt betartod minden nap lesz székleted:), ha mégsem lenne, akkor tuti valmi nagyobb gond van

2012. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésben NAPONTA 3-4 székletürítés szerepel, ami még véletlenül sem kevés!

Ha ez valójában heti 3-4 alkalmat takar az is belefér a normális kategóriába. Rostgazdag étkezés, elegendő folyadékfogyasztás, mozgás.

2012. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mályva tea.
2012. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves második! Olvass figyelmesebben! 3-4 naponta, és nem naponta 3-4. Mást jelent!


Kedves kérdező! Próbáld meg elhagyni a csokoládét az étrendedből egy pár hétre. Ha beballagsz egy gyógyszertárba, vagy leginkább egy bioboltba, ott vannak emésztést serkentő hatású teák. Ezekből naponta 1, szükség esetén 2 csészével igyál meg lehetőleg reggel, melegen. Ha továbbra sem javul a helyzet, érdemes lenne egy táplálkozási szakértővel, végső esetben orvossal konzultálni a problémádról.

2012. jan. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen normálisan fogalmaztál. Egyébként egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, igyál és mozogj sokat!
2012. jan. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális, hasznos válaszokat!!!


Második válaszoló: Már adtak választ :D


Amúgy a mozgás az most megvan (mert a tesi felvételire készülök). A csokit nehéz lesz elhagynom, de muszáj lesz )(teljesen csoki őrült vagyok :D)

2012. jan. 24. 17:24
 7/7 anonim válasza:
Semmit. Van aki lassan szállit.
2016. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!