Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudok megszabad...

Egyszerűen nem tudok megszabadulni a tyúkszememtől. Mit próbáljak ki? Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
A talpamon található. Elég rég óta. Ecseteltem egy időbe vérehulló fecskefű kivonattal, de nem igazán használt. Most megpróbálkoztam a tapasszal, de az meg állandóan leesik, és nem is észlelek változást. Ha felpuhul a bőröm kicsit meg szoktam kapargatni, de iszonyúan fáj. Sajnos pár napja észrevettem még egyet. Egy kicsit, nem olyan messze a "régitől". Tanácstalan vagyok. Sebészet?
2012. jan. 28. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Keserűsós oldatos áztatás majd szalicilsav oldat, csak arra figyelj, hogy amikor az oldattal ecseteled akkor kend be az egészséges bőrt a tyúkszem körül valamilyen zsíros krémmel, hogy ne érje a szalicilsav. Ha ettől sem javul akkor fordulj orvoshoz.
2012. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom. Rengeteget olvasgattam a tyúkszem eltávolítás után. Valaki a tapaszra esküszik, valaki a házi gyógymódokban hisz.. Mindent ki akarok próbálni, mert a kivágásba csak a végső esetben vagyok hajlandó belemenni.
2012. jan. 29. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:

nemtudom aktuális- e még a kérdés de azért leírom


nekem volt tyúkszemem, vagy 1 évig szenvedtem. itthon ki is vágtuk (persze normális körülmények között, anyukám ápolónő)

de olyan mélyen volt, h ha csak egy kis darab (gyökér) bent marad, akkor ugyanúgy kialakul megint. (egyébként nem fájt,mármár élveztem, mert zsibbadt tőle az egész lábam)

ecseteltük mindennnel, volt vmi fagyasztós is, de attól se lett jobb.

aztán már majdnem feladtam, de nem akartam dokihoz menni ezzel, mikor anya vett egy tapaszt.(nemtudom h te is erről beszélsz-e)

olyan volt mint egy sebtapasz,aminek a közepén volt egy lapos gyógyszer( igen, rendes gyógyszer nagyságú) nekem a tyúkszem a nagy lábujjamon volt, így a ragasztó körbeérte, nem esett le, de ha neked leesik, ragassz rá egy másik sima sebtapaszt

ahogy mentem a gyógyszer szétment, és először cska elfehéredett ott a tyúkszem, azt hiszem 2. tapasznál, kezdett kifordulni...

és asszem 3. tapasz után, szabályosan kifordult a tyúkszem, és azóta semmi bajom vele:)

2012. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!