Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködésnél ha...

Pajzsmirigy alulműködésnél ha 3 havonta ellenőrzik és elegendő a gyógyszeradag, elvileg a tüneteknek meg kell szűnniük?

Figyelt kérdés
Hízékonyság, fázás, hideg bőr, szellemi meglassúbodás stb.? Több mint egy éve állapították meg nálam ezt a betegséget a fenti tünetek miatt. Először túl kevés volt a gyógyszer (50) aztán túl sok lett (100) most megint 50et szedek és most jók az eredményeim teljesen. Minden másnap sportolok 30-40 percet (step aerobic vagy futás ) 1400 kcalt fogyasztok és mégis alig akar mozdulni a súlyom és a többi tünetem is megvan ugyanúgy :( Fázok 22-23 fokos lakásban, keresem a szavakat, nem jönnek a számra, nem jutnak eszembe nehezen tanulok stb. (30/N)
2012. febr. 13. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam a hízáson kívűl minden tünetem adott volt mint Neked(szerencsére),miután beállították a gyógyszert a tsh rendbejött viszont most is fázósabb vagyok,22-23 fokos lakásban jég a lábam,a menszeszem22-23 napra jön meg mint előtte,szóval,sztem már nem fog változni.Néha összekeverem a szavaka a mondatban:pl.tedd a kezedet a szád elé-tedd a szádat a kezed elé...néha vicces de nem nekem sajnos.

Amióta beállt tsh azóta félévente kell vérvételre mennem.

2012. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem 7 éve van pajzsmirigy alulműködésem, az elején én is fázósabb voltam és híztam is de azóta minden elmúlt ha már egy kicsit mozgok olvadnak le a kilók és egy szál pólóban sem fázom a kabát alatt, a gyógyszerem rendben van mindenem normál vele, csak egyetlen egy tünet maradt meg ami nagyon de nagyon idegesítő: semmihez de semmihez nincs kedvem soha, mármint ha elkezdem akkor megjön bármihez, de mire odajutok hogy belekezdjek bármibe is, az egy kínszenvedés. pl ma hétfő van én meg múlthét szerda óta nem voltam kint a levegőn, mert nincs kedvem és tudom hogy jó lenne de egyszerűen nem visz rá a lélek, végigaludnám az életemet is szerintem és inkább lennék elhízott és fáznék egész nap mint hogy így működjön az agyam.
2012. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a motiválatlanság nálam is megvan de én megfigyeltem hogy nekem ez kizárólag a napfénymentes hónapokban van így szóval inkább valamiféle téli depressziónak mondanám. Hát remélem hogy a megfelelő adaggal visszaállnak a dolgok, mert így jelenleg is olyan mintha még mindig nem szednék rá semmit. :((
2012. febr. 13. 13:33
 4/6 anonim válasza:

Én kb. 3 hónapja szedem a gyógyszert,de semmit sem enyhültek a tüneteim:(

Hízás,fázékonyság, székrekedés, a szavakkal nekem is vannak néha gondjaim...Hangulatingadozásom van,nem kicsit.Egyik percben jó a kedvem,a másikban "csak úgy" elmegy a kedvem.

Néha megköti a szervezetem a vizet.

Fogyásra van esetleg tippetek,ötletetek?

2012. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azét van hogy ilyen rövid idő alatt ( az 1 év is rövidnek számít) nem érzitek mert a tiroxin hormon egy marha lusta hormon, idő kell míg beáll rendesen.
2012. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én közel két éve szedem,de a hangulatingadozás gyakori nálam is.Mondjuk mi eléggé bezárkóztunk,nem jártunk társaságba,szórakozni de most próbálunk ezen változtatni.Jót tesz az ember lelkének...A háziorvosomnak a héten említettem a lábfázást ő azt mondta sajnos semmit nem tehetünk ellene,ill.csak annyit h lábbalzsammal bemelegíteni,masszírozni kell a lábat és ha kell akkor két zokni...
2012. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!