Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megittam valami tisztítòs...

Megittam valami tisztítòszert véletlen, nemsokat egészen picit, de rosszulvagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hânyingerem van és fàj nagyon fejem. Mit csinàljak? Segítsetek gyorsan . Előre is köszönöm ! 14/L

2012. febr. 15. 19:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Tejet igyál, semmi más, ne hánytasd magad, mert az roncsolja a nyelőcsövet, azonnal hívd az orvost és ha jobban vagy, pontosan mondd el egy orvosnak, hogy mi történt. Anyádra nagyon oda kéne figyelni.
2012. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

NNa kérem szépen! Marószer okozta mérgezésnél a beteget nem hánytatjuk, mert a hányás során roncsolódna a nyelőcső. Helyette tejet itatunk vele, mivel a tej úgynevezett amfoter anyag, tehát savat és lúgot is tud semlegesíteni. Ezzel azonban csak időt nyerünk, és így is feltétlenül késlekedés nélkül orvoshoz kell fordulni! Én személyesen a mentőszolgálat igénybevételét javaslom minden hasonló esetben, mivel ilyenkor pár perc múlva (nagyon ideális eset) már szakszerű felügyelet alatt van a beteg. Semlegesíteni nem szabad savas/lúgos anyaggal, mivel az így képződött nagy mennyiségű CO2-gáz veszélyes mértékben felfújná a gyomrot.

Tehát (ha még nem történt volna meg): tejivás és mentőhívás (104)!

Minden jót kívánok!

Örülnék neki ha leírnád, hogy végül mi lett.


egy mentő(s)

2012. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
89%
na mi lett?
2022. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!