Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megittam valami tisztítòs...

Megittam valami tisztítòszert véletlen, nemsokat egészen picit, de rosszulvagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hânyingerem van és fàj nagyon fejem. Mit csinàljak? Segítsetek gyorsan . Előre is köszönöm ! 14/L

2012. febr. 15. 19:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
15/L *
2012. febr. 15. 19:14
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Doktor! Esetleg hánytasd meg magad
2012. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
hánytasd magad, ha van otthon szén tabletta, akkor vegyél be olyat, és ha nem tudsz egyedül orvoshoz menni, hívj mentőt, vagy ügyeletet. de hogy tudtál véletlenül tisztítószert inni?
2012. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Anyukàm beletett egy bögrébe valamilyen tisztítòszer (nemtudom miért) és énmeg beleöntottem a teàt egyből lehúztan mert szomjas voltam és a végén éreztem hogy marja a torkomat és tisztítòszer íze van ..
2012. febr. 15. 19:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha lúgos (hipó, domszetosz, lefolyótisztító), akkor igyál valami enyhén savasat , ha savas (sósav, vízkőoldó) akkor enyhén lúgosat (szódabikarbóna.)

Hánytatással ne próbálkozz, ha magától nem jön. Amúgy pedig orvoshoz, vagy mentőt hívni, de gyorsan.

2012. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
már miért ne próbálkozzon?? ez mérgezés. és még nem szívódott fel a tisztítószer, így ha hánytatja magát, csak minimális mennyiség kerül a vérébe.
2012. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Hánytatni nem mindíg szabad.A bögrét, amiből ittál,tedd félre, hogy meg tudd mutatni az orvosnak, pár cseppből is megállapíthatja, mit ittál és azonnal hívj mentőt.Mondd meg, hogy ismeretlen eredetű folyadékot ittál és nagyon rosszul vagy.
2012. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"TILOS a lenyelt vegyszert semlegesíteni, savmarásra lúgot, lúgmarásra savat itatni.

TILOS a sérült hánytatása, mert ez újabb nyelőcsősérülést okozhat!"


[link]


Eszerint az én tanácsom sem túl értelmes, de nem véletlenül írtam, hogy ellenkező pH-jú szerből is csak hígítottat adjunk. A fenti link víz itatását javasolja óvatosan, ami hígítja a lenyelt vegyszert.

Azért ne hánytassa mert a nyelőcső sokkal sérülékenyebb, mint a harcedzett gyomornyálkahártya. Ha már lement jobb ha ottmarad, a gyomorsav és a hasnyálmirigy váladéka majd semlegesíti. (Persze orvoshoz mindenképp, mert szakszerű segítség nélkül akár életveszélyes is lehet.)

Ez nem cián, sem a széntabletta, sem a hánytatás nem segít, csak ront.

2012. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
nem szabad 2 év alatti és eszméletlent. ő egyik sem.
2012. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen, de itt maró anyag nyeléséről beszélünk konkrétan. Ami elsősorban a nyelőcsőben és a gégében okoz kárt, akár fulladáshoz is vezethet, ha átmarja magát a tüdőbe vagy a légcsőhöz.
2012. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!