Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok olyan valakiről aki...

Tudtok olyan valakiről aki véglegesen kitudott gyógyulni az alkoholizmusból?

Figyelt kérdés

Férjem lassan két éve elkezdett inni, eleinte csak sörözött, majd vodkát is bevitt hozzá, mára már a sör elmaradt, csak a vodka vagy a pálinka maradt, de abból napi kb. 2 dl. Nem kell részleteznem, hogy mennyire kezd leépülni. 55 éves, korábban 6 évig nem ivott, egyszerűen nem tudom miért szokott rá, a 6 év szünet előtt is sajnos sokat ivott, de nem ennyit mint most. Ha szóvá teszem az italozást szerencsére nem goromba,de nagyon idétlen a viselkedése, ha meg nem mondom, próbálok úgy tekinteni a dologra mintha nem is lenne részeg, akkor meg úgy hiszi nekem így a jó. Tudom mellette kell lennem, mindent meg kell próbálni, hátha majd holnap már nem fog inni, de ez csak az én erőlködésem. Mi tévő legyek? Minek kell történni, hogy lerakja az italt. Szerintem arról, hogy ő eljusson odáig, hogy belássa mit tesz, már lekéstünk. Valami tragédiának kell történnie, vagy az elvonó segít?

Betege vagyok, hogy nem tudok neki segíteni.


2012. febr. 16. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát kigyógyulni ki lehet, de többet szociális ivó nem lesz belőle. Vagy örökre leteszi a poharat, vagy marad minden a régiben.
2012. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, tudok...

Ennél nálunk durvább volt a helyzet. Apám volt alkoholista, de Ő nem 2 dl-t ivott naponta, hanem 1 üveg Jim Beam-et vagy valami hasonló töményet, kísérőnek meg bort. Talán azért élte túl az ominózus 10 évet, mert csak minőségi italt ivott.

Ma már nem nyúl hozzá, tehát van remény. 14 éve szokott le. Inni nem ihat egy korty alkoholt se, elmondása szerint abban a pillanatban ott folytatná ahol abbahagyta.

Apunak egy önálló művelési ág segített, a kínai filózófia egyik tanítása. Azóta is a dolgok lelki, és nem csak az anyagi oldalát nézi.

Nagyon szorítok nektek. Nincs későn, apu is csak pár évvel volt fiatalabb mint a férjed, és sokkal keményebben ivott.

Van reméyn.

2012. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, az alkoholista örökre alkoholista marad. de addig tiszta lesz amig hozzá nem nyul a pohárhoz.

az a baj ha önszántábol nem akarja letenni nem tehetsz semmit.

én két évig éltem együtt egy alkoholistával. imádtuk egymást de igazábol nem sok sikerrel jártam hogy megprobáltam leszoktatni.volt elvonon, olyankor tiszta volt egy két honapig de ujrakezdte. értem akart javulni de elég gyenge. most nem vagyunk együtt csak barátok vagyunk már másfél éve de most jutott el odáig hogy le akar szokni a cigiröl is és a piárol is. és megértett mindent velem kapcsolatban is hogy miért akartam leszoktatni stb. megvilágosodott. igy nagyobb esély van rá hogy leszokik. de nálatok... föleg változokorban van.. háááát. nem sok esélyt látok rá...

és lehet kiborulna ha az elvonoval jönnél...

de az elvono is akkor segit ha utána elmegy az anonimokhoz rendszeresen.

2012. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A második válaszra kérdezem: Írnál pár mondatot arról, hogy ilyen iszonyat alkohol mennyiség mellett, hogy fogadta el mégis a filozófia tanításait, segítségére voltatok Ti a családja is, vagy egyedül jutott el addig, hogy ezt elkezdje művelni?
2012. febr. 16. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:
A szenvedélybetegségekkel vigyázni kell.Soha nem szabad a szenvedélybetegekben bízni.Én leszoktam a dohányzásról , de az ágyamban mindig van 1 doboz cigaretta , igaz hogy hónapok alatt fogy el de ott van.....
2012. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!