Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet arra a megoldás,...

Guitarist kérdése:

Mi lehet arra a megoldás, hogy amikor lefekszem aludni órákig nem tudok elaludni? (valamint mi ez, alvásprobléma? )

Figyelt kérdés

sötétben még nehezebben mint világosban, kattog a fejem a sok gondolattól, + mindig amikor elaludnék vmi zaj szerűséget hallok és felriadok (csörömpölés, sikoly, hangos dob ilyesmi), néha rémálmaim is vannak (és elég dúrvák) és időnként olyan mintha minden kattogna a szobámban?

(kérem, hogy azok ne írjanak, akik valami természetfeletti, vagy ezoterikus dologgal magyarázzák, nem hiszek ebben)


2011. júl. 30. 01:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy az egyben stresszre gondolnék. Nekem is ugyan ez volt hosszú évekig, sok gondolat, hangok. Kimerültségtől is lehet. Biztos nem skizofrénia mielőtt valami idióta ezzel jönne. El fog múlni, megpróbálhatod esetleg a HOVA tablettát, komló, macskagyökér kivonat. Semmi mellékhatása nincs, hozzászokás sem, mivel természetes anyagok. Segít elálmosodni.
2011. júl. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Semmi mellékhatása nincs, hozzászokás sem, mivel természetes anyagok."


A kérdező mintha kérte volna az ezoterikus dolgok mellőzését.

Stressz lehet. Az alvás határán észlelt auditív hallucinációk természetesek, sok ember él át hasonlókat, emiatt tényleg felesleges komolyabb bajra gondolni.

Ezzel együtt ha valamilyen életmódváltás és/vagy enyhébb, vény nélkül kapható szer (a természetes összetevők sem nem mindenhatók, sem nem veszélytelenek) nem hoz változást, akkor fordulj szakemberhez.

2011. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem vizsgaidőszakban van ilyen,és egyértelműen a stresszhez köthető.Én a helyedben pszichológushoz fordulnék.

Én füldugóval alszom,lefekvés előtt forrófürdőt veszek és iszok egy meleg kakaót.

2011. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 09:25

Te miről beszélsz? Tudod te mi az ezotéria? Beszarok, nézd meg itt ezt a kategóriát és rá jössz mire gondolt a kérdező!

2011. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én is erre gondoltam és reméltem, hogy valaki megerősít ebben! igen sok stressz ért az elmúlt időben a továbbtanulás miatt. köszönöm a válaszokat, tényleg hasznosak!
2011. júl. 30. 19:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendszeresen aludj, hétvégén is.


Ne használd másra az ágyad, ne olvass v tévézz fekve.


Rendszeresen mozogj, de ne este. (heti 4*40 perc intenzív gyaloglás nagyon sokat segíthet)


Kerüld alkoholt, dohányt és koffeint.


Esetleg megpróbálhatsz meditálni nap közben és alvás előtt.


Lefekvés előtt meleg fürdő 10 csepp levendulaolajjal hasznos.


Alvás előtt meleg tej mézzel(!!!). Csodákra képes.


Elvileg a gyógynövényekel kitömött párna használata is jó hatású.

2011. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!