Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Azt hallottam, hogy ha...

SOS! Azt hallottam, hogy ha gilisztás vagyok, azok éjszaka kimásznak a végbélből és petéket raknak. Azok nem tudnak bemászni olyankor a másik nyillásomba? Nagyon félek! 14/L

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Ez hülyeség, nyugi. Nem jönnek ki.
2012. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Mitől lennél? Ha aggódsz emiatt, akkor a gyermekorvostól kell székletvizsgálatot kérni.Ha igazolódik, kezelni fognak.


Ha ez a beszédtéma köztetek, az nem jelenti azt, hogy igaz is.Ilyenkor füldugót javasolnék.

2012. febr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

ha gilisztás vagy (kutyától,macskától,vagy csak wv-n elkaptad),akkor doki felir gyógyszert,pár napig kell szedni,és kész

az egészből annyit veszel észre hogy apró pici fehét valamik vannak a székleteden.

De kimászni nem tudnak,picik ahhoz,erősebb sokkal a záróizmod.

Hüvelyedbe,húgycsövedbe pedig képtelenség hogy felmásszanak.

2012. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Tele leszel óriásigilisztákkal! Nagyon veszélyes de akkumlátorsavval hatástalanítható! Edd meg őket biztos finomak :D
2012. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy gilisztás vagyok,voltam orvoshoz.És mondtam hogy nagyon keveset alszok,mert alalvás után nem sokkal elkezd nagyon viszketni.És azt mondta,hogy alvás közben lazábbak a záróizmok és kimásznak petét rakni...
2012. febr. 17. 21:28
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Megfognak enni!
2012. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Párzás után a nőstények az éjszaka folyamán kimásznak a végbélnyíláson, és a környékén található redőkbe lerakják petéiket. Egyetlen cérnagiliszta-kismama élete folyamán 5000-17000 petét rak. A peték mintegy két-három hétig életképesek. Ezért fertőzés esetén is nagyjából ennyi lappangási idővel lehet számolni, noha általában nem tudjuk, pontosan mikor kerültek a peték a fertőzött szervezetbe. Mindenesetre a peték, hogy ez idő alatt ne pusztuljanak el, a végbéltájékon kellemetlen viszketést okoznak. A parazitagazda pedig igyekszik a viszkető helyet megvakargatni ujjaival, és az ily módon a körme alá került petéket a megfelelő helyre szállítani.


A gyerekek ideális parazitagazdák, hiszen nem kell ápolatlanság és mosdatlanság ahhoz, hogy álmukban a vakarózás után szájuk vagy orruk környékére tegyék kezecskéjüket, netán cumizzanak vele, és végrehajtsák a cérnagiliszták tervét, visszafertőzzék önmagukat.


cérnagiliszta. ne vakard és kezeljétek...


[link]

2012. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Cérnagiliszta csak emberben "terem".

Nem fognak elmászkálni ,ne izgulj. Ajánlatos éjszakára egy vékony cérnakesztyűt használnod, hogyha viszket, önkéntelenül is ne a kezeddel nyúlj hozzá. Ha kapsz gyógyszert, hamar elmúlik.

2012. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
vagyis hogy válaszoljak a kérdésedre: a pete nem mozog, azért viszket hogy te szállítsd, ha nem szállítod elpusztul.. nem fognak bemászni a hüvelyedbe, nyugi (vagy ha ott magadhoz nyulsz "petés" kézzel nem tudnak ott megélni)
2012. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tévednek a hozzászólók!Ugyanis valóban kimásznak a végbél környékére! Azért hogy ott a bőrre petéket rakjanak, ugyanis úgy terjednek a kutyától ha hozzányúlunk petéket kapunk el mert pld a kutya nyalja a fenekét és a nyelvén is lesznek peték amik a kézre kerülve a szájba nyúlva elkapható!
2012. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!