Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vállficam után minden esetben...

Vállficam után minden esetben szükség van a gyógytornára?

Figyelt kérdés

Másfél hete ment ki a vállam, azóta Dessault kötésben van, de már nem olyan vészes. Neten mindenhol azt olvasom, hogy utána több hónapig kell járni gyógytornára, de legutóbb a kötözőm azt mondta, hogy a tapadástól függ, kell-e majd járni egyáltalán.


Tudnátok írni tapasztalatokat, hogy kinek hogy volt?


2012. febr. 19. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Kell igen.

És azért,mert ha nem szeditek fel a letapadt részeket,beszűkült mozgástartományban rögzül a vállad,ezen egy idő után nem lehet már változtatni,mivle nem mozog normálisan ezért az izület is tönkremegy és az azt mozgató izmok is sorvadnak.Mivel az egyik oldalad sorvadt lesz,a másik iszonyatosan feszes és görcsös,mivel a szervzet mindig észleli a bajt és valahogy kompenzálni próbál.Nem éri meg kihagyni a tornát.

2012. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én pár alkalommal voltam egy szadista gyógytornásznál, utána feladtam. Szerinte az tök természetes volt, hogy sirtam kínomban amig ő mozgatta a karomat. Utána kerestem egy masszőrt, aki hetente masszirozta és mozgatta a letapadt vállamat, sokkal kiméletesebben és hatékonyabban mint a gyógytornász. Teljesen rendbe jött.
2012. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!