Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ropogó izületek. Mi okozhatja,...

Ropogó izületek. Mi okozhatja, hogyan lehet kezelni és milyen veszélyekkel járhat?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, és már több mint 10(!) éve elkezdtek ropogni az ujjaim. Azóta a térdem, bokám, vállam stb... Most már ott tartok, hogy gyakorlatilag minden izület ami mozdítható rajtam, hatalmas hangjelenséggel roppan, van hogy egy alkalommal többször is. A nyakamtól kezdve a gerincemen át a könyökömön keresztül egészen a legkisebb lábujjamig MINDEN! Ezek a roppanások alapvetően nem fájnak, de egy idő után nagyon bosszantó, hogy például egy csendes szituációban (pl vizsga) ezzel zavarom a társaimat, teljesen akaratlanul.

Egészen kicsi koromtól kezdve sportoltam, de csak hobbi szinten (foci, kézi, úszás, bicaj). Tudomásom szerint nincsen semmilyen betegségem. Az egyetlen dolog, amit el tudok képzelni, hogy kamaszkorom elején nagyon hirtelen nőttem (szűk 1 éven belül 30 cm), de azóta ez megállt, és az izomzatom szerencsére tudta követni a növekedést. Most 187 cm és 76 kg vagyok. Mi okozhatja mégis ezt velem, és hogyan tudnék véget venni ennek? Megköszönöm a segítséget! :)


2012. febr. 21. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Énis sportolok, ropog a bokám meg a lábam. Bátyám is sportol neki is ropog a bokája és a lába. Valószinüleg neked is azért, de azt már nemtudom hogy mitől ennyire intenzív nálad a ropogás.
2012. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. És még az állam is szokott néha ropogni emg kattogni ha kajálok :D
2012. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!