Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami jó otthoni meditáció?

Valami jó otthoni meditáció?

Figyelt kérdés
egész fiatal vagyok, de jobban érdekel mint a hülye számítógépes játékok. 14/F
2012. febr. 22. 19:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
lehetőleg ingyenes
2012. febr. 22. 19:30
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha olyan helyet keresel ahol masokkal meditalhatsz egyutt, konnyen el lehet veszni a kulombozo filozofiakban amiket a meditaciorol hirdetnek.

Sokan, sokfelekeppen tanitjak es sokszor helytelenul is.

Mi NEM meditacio?

A meditacio nem onhipnozis, nem vizualizalas, es nem kell hogy koze legyen termeszetfeletti dolkokhoz.

Legkonnyebben es legbiztonsagosabban ugy tudsz meditalni ha othon magadba csinalod, esetleg baratokkal, de ne fizess erte senkinek!

Hogyan:

A meditaciorol egyesek orakig tudnak beszelni, de valojaban leegyszerusitheto harom szora: gondolatok nelkuli allapot.

Persze a hangulat megteremtesehez lehet mindenfele lazito meg vizualizacios gyakorlatokat vegezni, vegulis ha ellazulsz valoszinuleg konnyebb kiiktatni a gondolatokat,de nyugodtan meg lehet probalni ezek nelkul is.Napi par percet ulj le barmilyen pozban ami neked kenyelmes es probalj meg figyelni a gondolataidra es lassan kiiktatni azokat.

Ha pedig jonnek a gondolatok maradj nyugodt, es nezd kivulallokent.

Szozal ismet egyszerusitve: ulj me, csukd be a szemed es meditalj(gondolj semmit).

2012. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismet az elso valaszolo vagyok.Eszembejutott hogy errol irtam a naplomba tavaly;bemasolom ide bar lehet hogy nem fogalmaztam tol erthetoen de hatha segit:



Mielott barmit is tudtam volna a meditaciorol,vagy egyaltalan a keleti vallasokrol, filozofiarol,

Volt egy elmenyem.

Tizentet-tizenharom eves lehettem, a szobamban voltam, egyedul.

A golndolatokrol gondolkoztam…Valahogyan tudatossa valt bennem az a teny, hogy egyszerre tobb dologra is oda tudunk figyelni.Eszrevettem pl. hogy ha olvasok valamit akar fennhangon,akar csendben, a gondolataim el tudnak kalandozni es kozbe meg zenet is halgatok ugy hogy, megszakitas nelkul olvasok tovabb.Elkepzeltem hogy a kulonbozo gondolatok, valamint kepek es hangok a kulvilagbol, mind egy “savot” (vagy valami hasonlot) foglalnak el az elmemben.Termeszetesen nem tudunk mindenre aktivan, vagyis tudatosan odafigyelni.. A figyelmunk ugral egyik dolgorol a masikra;elkepzeltem milyen volna minden ilyen”savot” kiiktatni egy kis idore.Bar az hogy elkepzeltem nem a legmegfelelobb kifejezes, ez inkabb egy elmeny volt,egy mentalis kiserletezes.

Letettem a konyvet, ezzel kiiktatva egy savot, kikapcsoltam a zenet,igy eltunkt meg egy sav.Aztan jottek a gondolatok.

Eszrevettem hogy vannak gondolatok amiket “hangosan” gondolunk(ezt nem a beszedre ertem hanem amikor fejben “szavakkal gondolkodunk”)es vannak olyan gondolatok amik megelozve a szavakkal valo gondolkodast, ugymond szuletni keszulo szavak az elmenkben,vannak kepek es hangok is;Ha ezeket sikerul kiszurni marad

A tiszta tudat.Nem tudom igazan jol szavakba foglalni, talan a legjobb kifejezes a pulzalas.Minden masodpercben tudod, erzed, tapasztalod hogy vagy (en vagyok, EN nelkul).

2012. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszodat!
2012. febr. 25. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen!:)
2012. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

későn szólok de lenne még pár kérdésem :)

először is valahol olvastam hogy veszélyes is lehet de ezt nem nagyon hiszem el valahogy :D

második az lenne hogy milyen időközönként csináljam?

és a legfontosabb: HOGY? láttam a válaszokat amiket adtál, keresgéltem a neten is, de nehéz valami normális oldalt találni. tudsz ajánlani. sajnos azt a sávost nem nagyon értettem ne haragudj :)

2012. márc. 9. 20:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Veszelyes?Azok csak mesek.

Milyen idokozonkent csinald? amikor neked jol esik.

Hogyan? Ezt maskepp nem tudom leirni, hangsulyozom hogy a meditacio az amikor gondolatok nelkuli allapotban vagy.Nem gondolkodni nem mindenkinek sikerul elsore de ha minden nap meditalsz, noni fog az ido ket gondolatt kozott.Ha megis jonnek a gondolatok - lasd elso valasz:)

A savos dolgot nem tudom valami jol megfogalmazni.Valoszinuleg tapasztalod majd te is ha meditalsz minden nap egy kicsit.

A meditacio ennyi: gondolatok nelkuli allapot.Tul egyszerunek hangzik, ez a baj vele.Ezert irnak konyveket rola.Peddig ennyi az egesz.Ha a filozofiara is kivancsi vagy(spiritualitas,reinkarnacio, megvilagosodas, stb.)azt javaslom keress ra a hindu es buddhista irasokra.Ha egy mod van ra, keresd a regi irasok forditasat es nem masok magyarazatat.

2012. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
mióta megírtad az 1. választ, minden nap este, lefekvés előtt meditálok, először tódultak bennem a gondolatok, de most már egyre jobb. lehet hülyeség de csak hagyom hogy sodródjak a jelennel, vigyen magával, és ha jön valami zavaró gondolat, egyszerűen "elengedem" csak a biztonság kedvéért kérdeztem meg, de ha jobb idő lesz, gondoltam hogy kiülök kora reggel a napfelkelte elé. köszönöm a válaszokat, tényleg sokat jelent nekem :)
2012. márc. 9. 20:47
 9/12 A kérdező kommentje:
2012. márc. 9. 20:49
 10/12 A kérdező kommentje:
igazából azért választottam a meditációt is, mert nagyon szeretem a természetet, szenvedélyes horgász is vagyok, na de elég most már sajnos nagyon bőbeszédű vagyok
2012. márc. 9. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!