Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak rémálmaim?

Miért vannak rémálmaim?

Figyelt kérdés
Meditálok egy pár hete, és néha előfordul, hogy este elalvás előtt van csak időm rá. De ilyenkor utána szörnyű rémálmaim szoktak lenni. Ha reggel meditálok ébredés után, akkor semmi gond. De hát mi lehet a baj az elalvás előtti meditálással? Felébreszthet bennem bizonyos emlékeket? Nem értem igazán. Olyan szörnyűeket álmodok (emberek halnak meg szörnyű módon), hogy nehéz utána napközben feldolgozni. :(

2012. febr. 12. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mit értesz meditálás alatt?
2012. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy meditálás helyett csak elfojtasz dolgokat, és ezek jönnek elő így.

Talán csak véletlen egybeesés a kettő összjátéka, pontosan lejegyezted mondjuk, mely napokon meditáltál, mely napokon esett ez estére, vagy más időszakokra és mely napokon voltak rémálmaid? Az emberek hajlamosak arra, hogy a feltételezésüket alátámasztó tényeket kiemelten vegyék figyelembe és megfeledkezzenek azokról, amik ennek ellent mondanak.

Az álmok oka úgy általában lehet: vágyteljesítő szándék, archetipikus képek felbukkanása, valamiféle üzenetképp, vagy egyszerűen érzelmi vagy hangulati manipuláció a tudatalattiból. Melyik kategóriába tudnád sorolni az álmaidat?

2012. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik kategóriába soroljam magam igazából... De sokkal érzékenyebb lettem mostanában az igaz. Az álmok is általában valamilyen hír vagy esemény után jönnek elő, még akkor is ha nem figyeltem a hírre teljesen. Sokkal érzékenyebb lettem mióta meditálok :S
2012. febr. 13. 22:05
 4/18 anonim válasza:

Tr.

Egy egyszerű és gyors válasz érdekel,vagy esetleg egy olyan is ami mélyebb összefüggéseket vesz figyelembe?

2012. febr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Attól függ, hogy érted. Amelyik a kérdéshez illik azt mond :)
2012. febr. 15. 23:31
 6/18 anonim válasza:
100%

Tr.

A meditációt,és az azzal járó hatásokat,többféleképpen értelmezik,attól függően,hogy az illető valamely keleti vallás,filozófia vagy éppen a pszichológia szakavatottja,és persze vannak más megközelítések is.

Általában a tudatra,pszichére,lélekre,stb. pozitív hatásúként említi szinte mindegyik tábor.Kiegyensúlyozottság,nyugalom,béke,benső harmónia,és így tovább hatásokat,következményeket írnak le.

Azonban amiről nem szólnak a meditációt népszerűsítők,az többek között az,hogy vannak durva,félelmetes,gyakran függőséget okozó hatásai is,különösen azok között akik régóta gyakorolják.

Olyan élményeket él át az ember ami eleinte megnyugtató,ellazító,mintha egy másik valóság része lennél,majd,többnyire lassan,olyan benyomásaid,megtapasztalásaid lehetnek amiket nem feltétlenül a pozitív oldalra tennél.Végül,részben vagy szinte teljesen leuralhatja a tudatodat,gondolataidat,sőt a testedet is egy "erő",ami felett nincs hatalmad.Nem állítom,hogy ezt mindenki átéli,aki több ideje meditál,de elég gyakori.

Olykor azonban gyorsan,szinte minden átmenet nélkül jönnek a különféle negatív hatások egy kezdőnél is.

A magam,és mások tapasztalatairól írtam.

Ma szinte divat meditálni.Néhol a fittség érzetét keltve,néhol a beavatottság sejtelmes érzetével csalogatnak,része lehetsz a mindent átfogó univerzális tudatnak,benső éned megtisztulásának és hasonlók.

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy akik meditálni tanítanak másokat,vagy azt népszerűsítik,gonosz,sunyi emberek.

De azt állítom,hogy nincsenek tisztában a meditáció következményeinek okaival.

Azt tanácsolom,ne meditálj többé,így jó eséllyel elmaradnak a rémálmaid.

Eddig volt az egyszerű,és gyors válasz.

Ha azok a bizonyos "okok" is érdekelnek,az nem lesz rövid téma.

2012. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló az utóbbi válaszolónak:

Még én sem hallottam ezekről, ha itt nem is írsz róla bővebben, privátban, vagy mailben tudnál mesélni erről többet? *-*

2012. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekem is mesélhetnél ezekről a dolgokról, még én sem hallottam róla :S
2012. febr. 17. 08:14
 9/18 anonim válasza:

Tr.

Mi a létezésünk oka,eredete?Valami célja van annak,hogy élünk,vagy véletlen az egész?Meg lehet találni a választ,vagy nem is érdemes vele foglalkozni,reménytelen a dolog?

Annyi ember,gyakran egymásnak ellentmondó dolgokat képvisel a témában,hogy lehetetlen kibogozni,vagy létezik valami amiből kilehet indulni?

Mit gondoltok?

2012. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ezt ide szántad? Miben kapcsolódik ez a meditációhoz?
2012. febr. 17. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!