Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pontosan milyen tünetek...

Pontosan milyen tünetek mutatkoznak azoknál, akik allergiásak a kutyákra?

Figyelt kérdés
Most lehet hülye kérdést teszek fel, légyszíves ne nézzetek le. Decemberben kaptam egy kiskutyát. A napokban kijöttek a kezemen pöttyök, azaz kiütések. Ugye nem vagyok allergiás a kutyára?
2012. febr. 24. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

többféle allergiás tünet van.Van aki kiütést kap.Én is allergiás vagyok a kutyákra.Jobban mondva a kutyaszőrre.

Nálam nem kiütés,hanem orrdugulás,tüsszögés,orrfolyás lesz..Folyamatosan tüsszentek ha olyan helyen vagyok ahol kutya is van(pl: lakásban) Érdekes ,de kint az utcán nem,csak zárt helyen.

2012. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem a kutya szőre allergén, hanem a hámsejtjei. Fürdesd gyakran, és ha valóban allergiás vagy, ez segíthet. De el kellene menned allergia vizsgálatra, hogy megtudd, tényleg így van-e.
2012. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbbeknél szénanáthás tüneteket okoz, de pölö mint nálad, nekem a macskáktól hasonlóképp kiütéses lesz a kezem. Háziorvos ad beutalót allergológiára, ha arra kerül a sor vannak antiallergiás szerek, de jobb, ha lepasszolod a kutyát egy rokonnak. Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy a kutyára vagy allergiás, lehet akár új mosószertől, stb.

Viszont az allergiát semmiképp sem lehet félvállról venni, akár asztma is lehet belőle...

2012. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a kutyát BIZTOS NEM FOGOM ELPASSZOLNI SENKINEK, inkább belehalok! amúgy hetente fürdetem a kutyust.. de ha allergiás lennék rá, akkor már előbb mutatkozott volna a kiütések a kezemen nem?
2012. febr. 25. 11:12
 5/7 anonim válasza:
2 vagyok. Allergia bármikor kialakulhat. Nekem az a gyanús, hogy csak a kezeden van, ha a kutya lenne az oka, máshol is lenne. Nem lehet, hogy a kutyasamponra vagy allergiás?
2012. febr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hetente sem szabad a kutyát mosni,mert neki ezzel többet ártasz.Mielőtt még elkönyvelnéd,hogy a kutyára lennél allergiás,tessék elmenni egy allergia vizsgálatra.Ott kiderül,hogy mire vagy allergiás,és tudják is a megfelelő kezelést rá.
2012. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkitől a válaszokat! úgy veszem észre, h szerencsére kezdenek elmúlni a kezemen a kiütések. várok vele még egy hetet, ha nem múlik el, felkeresek egy orvost. :)


oké megfogadom és nem fogom hetente fürdetni a kutyust.. bár én úgy szoktam, h minden héten vasárnap fürdik, és legtöbbször csak sima vízzel mosom le, nem samponnal. azt úgy lehet, v így is sok?

2012. febr. 29. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!