Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandóan feszítgetem az...

Állandóan feszítgetem az izmaimat akaratlanul, de miért?

Figyelt kérdés
Kisebb koromban kezdődött és eleinte észre sem vettem, hogyha ülök vagy fekszek folyton feszítem a végtagjaimon itt-ott az izmaim... Egy időre ez elmúlt, de az utóbbi időben újra előjött, és már nem csak kezem-lábam, hanem ahol tudom... borzasztóan idegesít, és sokszor be is görcsölnek tőle az izmok, ráadásul már igencsak feltűnő... Nem tudom szabályozni, vagy befejezni, kényszer cselekmény... Mi okozhatja, és miképp tudnám megszüntetni?

2012. febr. 28. 17:10
 1/6 anonim válasza:

sajnos nekem is vannak ilyen problémáim, de nem durvák...

én is várom a válaaszt hogy mit is kéne tenni.


egyzer egy oldalon megkérdeztem egy orvost ő azt mondta hogy:


magától elmúlik majd. ki lehet nőni. ha visszafojtod csak rosszabb :/

2012. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
mozogni kéne emberek!talán azért csinálod mert kezdenek sorvadni az izmok és így jelzik hogy "heló, mozogni is kéne néhanapján!"
2012. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első kommentelő: "örülök", hogy nem vagyok egyedül.. kevésbé érzem így magam bolondnak :D hát.. én már kinőttem egyszer, ezek szerint vissza is lehet bele nőni? :DD

második kommentelő: 11 évi sportoltam (jelenleg 18 éves vagyok), és ez alatt az idő alatt is kezdődött, bár egy időre múlt is el...

2012. febr. 29. 17:38
 4/6 anonim válasza:
mondom én!hiányzik a mozgás...
2012. febr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sajnos, számomra is ismerős. Nem csak a végtagjaimat, hanem mindenemet feszítem: a nyakszirtemet, a nyelvemmel nyomom a szájpadlásomat, összeszorítom a fogaimat stb. Fájdalmat okoz ott, ahova éppen feszítek. Van úgy, hogy annyira összeszorítom a torkomat, hogy alig tudok nyelni.Soha nem tudok ellazulni. Senkinek sem kívánom. Kb. 20 éve tudatosult bennem, hogy néha miért nézek ki úgy, mint akinek tokája van. Szorongásos vagyok, amire gyógyszert is szedek.
2013. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát a szorongás sok mindent megmagyarázna, engem is kezeltek vele, és saját döntésemből hagytam abba, és nagyjából időben össze is hozható ezzel a jelenséggel... de, ha téged kezelnek, akkor ezek szerint az sem orvosolja ezt?
2013. dec. 8. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!