Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak erős idegzetűeknek!...

Csak erős idegzetűeknek! Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

[link]



A kislány pocakjában ott van ugyebár a testvére, akinek bizonyos szervei nem fejlődtek ki. De ha tegyük fel mindene kifejlődött volna akkor mi történne? ELVILEG lehetséges lenne az, hogy életben legyen amikor kiveszik? A lent látható férfiből kioperálták az "ikertestvérét" akinek hosszú körmei és haja voltak. Ez hogyan lehetséges? Mitől nőtt?


Kérlek ha poénkodni akarsz ne itt tedd!


2012. febr. 29. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hinném, hogy élhet egy ilyen magzat. Alapból, a méhlepény, ami táplálja, az anyához van kötve, ha az egyik baba be is növi a másikat, nincs, ami táplálná a másikat. Ezek halott magzatok, gyakran csak csökevények. A növekedést szerintem az élő baba hormonjai okozzák. Élőnek kell megtartani a halott baba szöveteit, nehogy hullamérgezést kapjon. Ugyanakkor, ha nincsen meg mindene, agya, eleve nem élhet. Annak pedig, hogy minden szerve kifejlődjön, szerintem nincs reális esélye. Gondolj bele, ha az összenövéskor sziámi ikrek lesznek, tehát a bekebelezés nem teljes, akkor milyen sok esetben hal meg mind a két gyerek, mert a közös csökött szervek nem tudják életben tartani őket.
2012. febr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Húúúha,szerintem lehetetlen hogy életben legyen az "ikertestvér".Első válaszoló viszonylag jól vázolta fel.
2012. febr. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Nos, igen, ez lett volna a következő kérdésem, hogy akkor miért nem halt meg pl.a kislány hullamérgezésben. De erre is válaszoltál. Szerintetek, hogy lehet az, hogy a férfinél csak ilyen sokára vették észre? Nem volt neki vajon gyanús, hogy kissé nagyobb a pocakja mint kéne?!
2012. febr. 29. 00:22
 4/5 bánomisén ***** válasza:
Mumba, ahol ez a férfi él, Kongóban van (nem vagyok ilyen okos, a gugli a barátom), ott azért más egyrészt az egészségügyi ellátás, mint nálunk, másrészt meg maguk az emberek sem figyelnek annyira magukra. Akkor mennek orvoshoz, amikor már nagyon muszáj.
2012. febr. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én nem vagyok orvos sem genetikus, de én sem hinném, hogy ilyen esetben egyben és élve szednék ki valakiből az ikertestvérét, mert ahogy olvashattuk is, meg ahogy már írták, sok szervük hiányzik és agy meg szív nélkül nehéz lenne élnie bárkinek is.

Nyilván úgy lehetséges, hogy a sejtek összenőttek, illetve nem váltak szét teljesen az korai osztódásnál, amikor az egypetéjű ikrek szétválnak (ha szétválnak ugye), a sejtek elkezdtek differenciálódni különböző szövetekké és szépen kialakult belőlük csont, bőr, szal egy egész láb vagy akármi oda nem illő helyen.


Az összeköttetés megvolt, azért kaptak vért a szövetek, azért maradtak maguk a sejtek életben, nőttek, de ha kiveszik, akkor nekik annyi. Sokszor a sziámi ikreknél is sajnos meghal az egyik ha szétválasztják őket, vagy mindkettő.


A természet érdekes dolgokra képes, de megjegyzem, ezek a legsűrűbben a fejlődő országokban fordulnak elő, ahol nem megfelelő még ma is rengeteg olyan vegyszert használnak amiket Európában a 60-as években betiltottak, mert rendkívül veszélyes, mérgező és magzatkárosító hatása van, erősen mutagén, rákkeltő és "szerencsére" még lassan is bomlik, mint a DDT pl. amit régen mindenre jó csodaszerként mi is szó szerint két kézzel szórtunk a szántóföldekre és még a mai napig is esszük/isszuk a termését.


Arról nem is beszélve, hogy az egészségügy menyire fejlett ezekben az országokba, no meg egyebek, munkavédelmi előírások stb, hogy terhes nők is esetleg dolgoznak veszélyes vegyszerekkel, pl benzol. Nem hiszem, hogy Kínában elmennének táppénzre. Szóval nem kell mondani na...

2012. febr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!