Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen esetben táppénzre kell,...

Ilyen esetben táppénzre kell, hogy vegyen az orvos, vagy megtagadhatja?

Figyelt kérdés

Három napja úgy jártam be dolgozni, hogy délután és éjszaka hőemelkedésem, alacsonyabb lázam volt, de a lázcsillapító átmenetileg használt, így reggelre úgy ahogy jobban lettem. De az általános fáradtság-érzetem nem múlik. Mostanra ez hányással is társul, előtte a napokban már a hányásig köhögtem. Csak nálunk hetente 1x van orvos, azért nem tudtam menni rendelésre.


Ha holnap (pénteki napokon van rendelés) nem megyek be dolgozni, hanem elmegyek az orvoshoz, és elmondom, hogy mi van, de akkor éppen nincs lázam - meghetehi, hogy nem vesz táppénzre, mondván, nincs láz, irány dolgozni?


NEM vagyok lógós fajta...de szokása, hogy éppen ott lázat mér a rendelőben, és az alapján dönt.


Mit tegyek?


Most ne legyen az, hogy "Menj át másik orvoshoz." mert rajtam az éppen most nem segít.


A válaszokat előre is köszi.


2012. márc. 1. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kétségei vannak az orvosnak, akkor további vizsgálatokra küld, de láztól függetlenül ő meg tudja állapítani, hogy van-e valami bajod. Meghallgat, megnézi a torkod és már tudja is hogy mi a betegséged.
2012. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mmT ***** válasza:

remélem elmentél orvoshoz azóta.

ha épp nem vagy lázas, attól a doki még megállapíthat olyan tüneteket,a mi igazol Téged, h tényleg nem kamuzol. És ha elmeséled neki, h mi a baj, biztos kiír.

2012. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elmentem. Írt fel gyógyszert, hogy szedjem a hétvégén, és szükség esetén menjek vissza hétfőn. Ha akkor is beteg vagyok, táppénzre vesz...

Érdekes...

2012. márc. 2. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!