Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egy fóbiám, hogyan kezelje...

Van egy fóbiám, hogyan kezeljem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy az üres pusztákon, nagy tereken elkezdek kicsit szédülni, és elfog a félelem. Olyan érzésem van mintha kezdenék elszállni a földről. Izzadni kezd a tenyerem stb. Sajnos kezd olyan szinten komollyá válni, hogy már egy kis focipályányi térre se merek kimenni. Ezt azzal próbáltam kezelni, hogy felteszek egy baseball sapkát, ami valamilyen szinten lecsökkenti a látótávomat fölfelé. Igazából erre közretesz a magasság, amikor felnézek egy ilyen helyen, hirtelen meglátom a felhőket, meg h milyen magasan vannak, és előjönnek a tünetek. Ez milyenfajta fóbia? Hogyan kezelhetem?
2012. márc. 6. 23:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy nem szeretnék orvoshoz fordulni vele... (16/F)
2012. márc. 6. 23:38
 2/6 anonim ***** válasza:
agorafóbia!
2012. márc. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

de ehhez kell orvos, még enyhe a tünet, ne engedd hogy súlyosbodjon


de google-zd ki az agorafóbiát

2012. márc. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 oneluw válasza:
Nekem is agorafóbiám van, fordulj vele dokihoz mielőbb, mert, ha úrrá lesz rajtad még jobban a lakásból sem fogsz tudni kimenni. Pszichológushoz menj elsőnek is, mert a pszichiáter egyből gyógyszert ír. Jobbulást.
2012. márc. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azzal nem tudnék segíteni a helyzetemen, hogyha direkt ilyen helyekre mennék és szembenéznék ezekkel a dolgokkal? Vagy csak rontana a helyzeten?
2012. márc. 7. 21:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus!!!
2012. márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!