Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt a nagylábujjamon a...

Rita1 kérdése:

Begyulladt a nagylábujjamon a köröm belül, egy kicsit genyes és valami váladék is jön ki belőle! Nem nagyon szeretnék sebészetre menni! és leírnátok ha valaki volt sebészeten, hogy mit csinálnak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítsd le naponta többször. Ha már ürül a genny, akkor lassan elmúlik. Ha van valamilyen gyulladás csökkentő krém, akkor rakhatsz rá (többször), pl. Neogranormon, vagy aloe gel (növény levelének belső zselés része kiváló erre), de paradicsom szeletet is rakhatsz rá (csökkenti gyulladást, fertőtlenít).

Ha 1-2 nap alatt nem javul látványosan, akkor kell sebészetre menni, ahol kitisztítják a sebet.

2012. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem duci barátnőm magassarkúval rálépett én meg majdnem belehaltam.....nagyon fájt és belilult aztán genny is jött belőle mint neked...de már kezd begyógyulni......KÖSS RÁ PARADICSOMOT!!!!!!!!!!!! SEGÍT fúrd ki a belsejét de azért hagy benne magokat ;)
2012. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, az ilyennel gyógypedikűrre kell menni.
2012. márc. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Én nekem már vágták ki a körmöm a sebészeten elöszőr kaptam 4 érzéstelenitő inekciót a nagylábujjamba majd kiküldtek a folyósora ahol fél óra elteltével már ott feküdtem a mütö asztalon és vágták ki a körmöm de nem fájt semmenyire sem csak az inekció volt kellemetlen az elején. Másnap a kötés levétel amit magamnak kellet levenem na az fájdalmas volt de elötte fél órán keresztül áztatam kamillás vízbe de igy sem volt kellemes. Ez volt már 3 éve de szerencsére azóta nem nőtt vissza szerintem csináltasd meg minél hamarabb mert minél tovább vársz vele annál kellemetleneb az operáció.

2012. márc. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem novemberbe műtötték meg, érzéstelenítették és ugy végképp nem fájt. A kötést utána cserélgetni kellett, néha beleragadt a nyílt sebbe a fásli, az kellemetlen volt,mer letépik. De 1 hét eltelte után már lábra tudtam állni. A baj az hogy 2-3 hete visszajött, most egy magánorvoshoz mentem el, aki adott antibiotikumot és krémet, javult de még mindig gennyezik és vérzik is néha. Erősebb krémet és antibiotikumot kaptam, ami már sokakat rendbe hozott sebészeti beavatkozás nélkül. Remélem nem kell műteni, hanem nekem is rendbehozzák a krémek,gyógyszerek....Menny el minél hamarabb egy bőrorvoshoz, ő kezelni, mert a sebész egyből kivágja, és az visszajöhet még.
2012. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!