Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivan a torkommal? Sűrgős!

Mivan a torkommal? Sűrgős!

Figyelt kérdés
Tegnap óta érzem hogy levegővételnél meg amúgy is a torkomban nagyon forcsa dolgot érzek,mintha viszketne,csak folyamatosan és kicsit nehezen kapok levegőt,mindjárt suli van,ezért lenne sörgős,mer ha nincs bja megyek sliba de ha azt javasoljátok akkor inkább elmegyek dokihoz
2012. márc. 12. 06:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj el dokihoz!Szerintem igy ne menj suliba!Lehet be van gennyesedve vagy valami ilyesmi!

A neten találtam olyat hogy Torokviszketés egyenlő az allergiával!Szerintem mindenképp nézesd meg!

2012. márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

További kérdések...

Az én kérdésem a következő.Gyakran ébredek arra,hogy nagyon viszket a torkom de csak az egyik oldalon.Nagyon kellemetlen érzés de nem minden napos.Szeretném tudni,hogy okozhatja ezt a savas visszafolyás?Refluxos beteg vagyok,sokszor szenvedek ettől.A viszketés nagyon kellemetlen,szinte a fél arcom viszket róla. A választ előre is köszönöm.

2011-11-16 07:16

Dr. Plósz János válasza a reflux témában


A panasz nem típusos reflux-ra, a féloldaliság illetve a kisugárzás sem erre utal, bár még így sem kizárható (inkább allergiás vagy száraz nyálkahártya következményének tartanám). Ha mégis refluxos eredetű lenne, akkor dupla dózisú savcsökkentő (PPI) terápia hatására 3 hónapon belül javulást kell észlelnie.

2012. márc. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyulladáskor a hangszalagot védő nyálkahártya felszakadozik, ami különben nedves, rugalmas állapotát biztosítja a hangszalagnak. Így viszont azt érzed, hogy kapar, viszket a torkod. Nem volna szabad beszélni, s a nedvességet mézzel, Negróval visszaállítani.Ödémás is lehet a torkod. Menj el suliba, délután meg keresd fel az orvost!:)) Gyógyulást!
2012. márc. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,mostmár lázas is vagyok,de anyám nem engedte hogy orvoshoz menjek,úgyhogy mehetek suliba lázasan,nem hiszem hogy ez jó ötlet :(
2012. márc. 13. 06:41
 5/5 anonim válasza:
Nekem egy olyan jellegű kérdésem lenne, hogy gyakran krákogok....ez még oké is lenne, csak mindig kíséri egy borzalmas mellék íz. Mi lehet ennek az oka? a válaszokat előre is köszönöm!
2012. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!