Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha valaki 24...

Mit jelent, ha valaki 24 évesen szopja még az ujját?

Figyelt kérdés
Tök átlag ember, semmi fogyatékosság, normális munkahely stb.
2009. jún. 12. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy rossz szokás, amiről még ennyi idősen sem tud leszokni. Szerintem a körömrágához hasonló.
2009. jún. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Orális fixációnak nevezik. Pszichés okai vannak, a lényeg, hogy valami állandóan legyen a szájában.

A neten bővebb leírást is találsz.

2009. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
előttem lévőnek igaza van. az is lehet, hogy bizonyos szorongások így jelennek meg.
2009. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Multkor én is szoptam, pedig 23 éves vagyok. Úgy megvágtam magam mint épület. Inkább szopom, mint h mindent összevérezzek.
2009. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én viszony későn szoktam le, tán általános 8-dik osztályban, csak éjszaka alváskor, de tudtam más senki nem csinálja, otthon is titkoltam, és mivel már belül elszégyeltem magam saját magam leszoktattam, hogy direkt úgy feküdtem, hogy menjen a számba a kedvenc új.

Azonban néha van, hogy csak viccből, pl film nézéskor számba veszem párom egy ujját, és még egész gyerekesen, reflexesen tudom szopni, olyan megnyugtató, de hamar be is fejezem.

Azonban valószínúleg nekem az újj szopás helyett ahogy saját magam erről leszoktattam, lett egy másik hülye szokásom, és sokáig tudatosan észre sem vettem, hogy folyton keresem a párna csücskét és azt piszkálom, kezdek figyelni rá, leszokni róla, de már rongyoltam el így kispárna sarkát... és mért csinálom, mintha megnyugtatna, ha ideges vagyok, tanulom azonnal piszkálnom kell valamit...


Szerintem azért le kéne szokni, hisz ez árt a fogak állásának is, és 24 évesen van ennyi akarat erőd, de gondolom nyílvános helyen nem csinálja.

Sajnos látod én is mással helyettesítem úgy látszik, de szerintem mindig jobb, és nem kell őt elítélni,mint a dohányzás, mert aki bagózik akkor az mit csintál: ugyanúgy nyílvánosan szájába dug valamit, bűzlik, mindenkit szennyez vele, és még fizet is érte???? az is egy orális fixáció és na persze rászokás.


Szóval hajrá a leszokáshoz, azért illene, de szerintem annyira nem égő.

23/L

2009. jún. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

En is 8.-dik utan szoktam le, lett egy baratom,akivel egyre tobb idot toltottem es szegyelltem. De pik-pak ment. Kb 2 eve megint van egy rossz szokasom, morzsolgatom az agynemuhuzat sarkat (de csak a jo `ropogos` anyaguakat, ez visszaolvasva eleg betegen hangzik :S ), szelet. Valoszinukeg idegi okok miatt, de engem megnyugtat, valamint egeszsegesebb,mint a dohanyzas, vagy a kave.

24L

2009. jún. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MARIANN06 ***** válasza:
34%
Neked már mást kéne szopogatni.nem?
2009. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!