Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aggódnom kellene?

Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
Kb. másfél hete véres a székletem, de nincs aranyérre utaló jel. Szedek egy olyan gyógyszert, ami okozhat mellékhatásként belsővérzést, melynek jele a véres vagy szurokszerű széklet. Vajon ettől lenne?
2012. márc. 20. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, de én a te helyedben azonnal orvoshoz fordulnék. Mindegy, hogy mitől van a belső vérzés az így is úgy is életveszélyes lehet!
2012. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz! Utalhat gyomorvérzésre, ami nagyon durva tud lenni, ha nem jönnek rá időben, akár bele is halhatsz. (tényleg)
2012. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fekete, ún., "szurokszék" állaga meglehetősen nyúlós, folyékony, bűzösebb, mint a szokásos. Aszpirin és még sok nem szteroid fájdalomcsillapító okozhat gyomorvérzést, résen kell lenni. A vörösbor (nagy mértékű) fogyasztása is okozhat hasonlót. Ha elég kemény a széklet, nem feltétlen gyomorvérzés, nem kell bepánikolni. Fájdalom, rossz közérzet?
2012. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
csak szédülni szoktam mostanában
2012. márc. 20. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ha biztos vagy abban, hogy vért látsz a székletedben, akkor nem gyomorvérzés. Az fekete (nem vérvörös) székletet eredményez, viszont lehet más típusú problémád. Jobb esetben egy vérző nyálkahártya, rosszabb esetben akár végbél-vastagbél daganat/ciszta jele is lehet, ilyenkor a gasztroenterológus egy szondán keresztül betekintést nyer, és megmondja mi a tuti. Nem elviselhetetlen, a háziorvos el fog küldeni egy vastagbél-tükrözésre. (Rá kell szánni egy napot, a nyugalom annyit megér.)
2012. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Remek... megvárod, míg a szédülésből ájulás lesz és "visznek" a dokihoz, vagy elmész magad, mielőtt nem késő?
2012. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Feltehetsz még magadnak ilyen kérdéseket: volt-e a családban (felmenőid között) hasonló? Ha volt, nagyobb az esélyed, hogy van vagy lesz neked is? Mindennap van-e rendes székleted? Fogyasztasz-e elég rostosat? Ha hetente egyszer mész a WC-re, akkor nagyobb az esély, hogy probléma legyen, ha túl kemény a székleted, akkor is. Ha elmúltál 40, bizony kéne egy gasztroenterológiai szűrés.

Persze a gyógyszerekre is ügyelni kell, a szédülés - most, hogy hirtelen változik az idő - nem feltétlenül szignifikáns.

2012. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kivizsgáltatnám magam, mert lehet hogy teljesen más dolog okozza ezt ami elég veszélyes is lehet.
2012. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha még szédülsz is néha, az is a gyomorvérzés mellett szól. Irány az orvos, mielőtt késő lesz!
2012. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!