Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a helyes sorrend? Milyen...

Mi a helyes sorrend? Milyen sorrendben látnád el az alábbi sérülteket baleset esetén: lábszártörés, sokk, klinikai halál, nyílt törés az alkaron, erős külső vérzés, horzsolás, levágott ujjperec.

Figyelt kérdés
Köszi
2009. jún. 14. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Elsőnek a klinikai halál, aztán így tovább sorban: erős külső vérzés, nyílt törés az alkaron, lábszártörés, levágott újjperc, sokk, és horzsolás.
2009. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a klinikai halállal kezded akkor lehet 2 halottad lesz... első nekem az erős vérzés, klinikai, sokk, nyílt törés, lábszártörés, ujjperc, horzs
2009. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül vagyok. Sokkos fektetem sokk fektetésbe. tisztázom milyen a külső vérzés ha magánál van és artériás elszoríttatom vele. Aztán a klinikai halottat a többihez meg segítséget hívok.
2009. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát eddigi tanulmányaim alapján(eü. főiskola): Erős külső vérzés, sokk, levágott ujjperec, a törések. A klinikai halott nem biztos hogy megmenthető, erre azt mondták, hogy sajnos ki kell hagyni.
2009. jún. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
fú,hát ha ez a helyes sorrend akkor nem hiszem hogy kapok pontot a válaszomra...ugyanis a tesztben volt benne,amit ma kellett beküldenem a tanárnőnek...de azért köszönöm,jól jön ha tudom!
2009. jún. 15. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!