Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergiás vagyok, az orvos...

Allergiás vagyok, az orvos calcium-sandosten-t írt fel. Miért nem találja az internet? Miben különbözik a Calcium Sandoztól?

Figyelt kérdés
Valahol írták hogy a kettő nem ugyanaz. Vagy mégis?
2012. márc. 27. 19:40
 1/10 bensdorp ***** válasza:
100%

Teljesen más a két gyógyszer, csak a nevük hasonlít.

A Calcium Sandosten hatóanyaga tenalidin, egy antihisztamin, amire Neked van szükséged az allergiád ellen. Van benne kálcium-glukonát is.

A Calcium Sandoz kifejezetten kálciumpótló szer, jóval több kálciumot tartalmaz, mellette pedig más sókat.

2012. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. És akkor ezt csak úgy kiadják a gyógyszertárban? (Mert az orvos nem receptre adta, csak felírta egy papírra a nevét.) És körülbelül mennyibe kerül? És mi az ami nekem kell egyáltalán? Gyógyszer, vagy oldat, vagy mégis mi?

Elnézést, de tényleg nagyon furcsa számomra hogy interneten nem találtam semmit.

A google már nem a barátom... :)

2012. márc. 27. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Énse találtam róla semmit,szerintem menj be a gyógyszertárba és ott megkérdezed
2012. márc. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bementem. Odaadtam a papírt amire felírta a háziorvos a nevét, és Calcium Sandoz-t adott.

Mindenesetre érdekes...

2012. márc. 28. 09:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem mondtad neki,hogy neked calcium sandosten kell?mert a kettő teljesen más
2012. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A papírra Ca-Sandosten volt írva. Így adtam neki oda...

De ha tényleg létezik a másik, akkor miért nincs róla sehol információ? ÉS egyáltalán mi az ?

2012. márc. 28. 18:06
 7/10 bensdorp ***** válasza:
100%
Megkérdeztem egy 30 éve gyakorló gyógyszerészt, akitől megtudtam, hogy már több mint 10 éve kivonták a forgalomból a Sandosten Calciumot. Az orvosod biztos elég idős, a gyógyszerészed pedig túl fiatal volt ahhoz, hogy ismerje. Legközelebb nyugodtan mondd meg az orvosodnak, hogy ezt a gyógyszert már hiába javasolja akárkinek is, mivel nem kapható. Kérj tőle alternatívát a kezelésedre!
2012. ápr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valóban már nincs Ca-Sandosten -

Mire van allergiád

2014. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A Calcium NEM JÓ ALLERGIÁRA! Tudományosan bizonyított , hogy semmi hatást nem fejt ki a szervezetben. Ha allergiás vagy pl. darázsra és calciumot iszol vagy veszel be , sajnos meghalsz ha nem mégy orvoshoz,mert a Calciumnak nincs semmilyen hatása ilyen téren. Használj antihisztamint Pl.: Cetirizin Csak magyarországon hiszik azt hogy a calcium jó valamire ilyen téren.
2015. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nevem az van válasza:
2016. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!