Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas pulzus, néha szapora...

Magas pulzus, néha szapora szívverés. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A pulzusom magas, ideges típus vagyok és amikor a semmiből elkezd gyorsan verni a szívem megijedek. Voltam EKG-n ott semmi rendellenességet nem találtak, voltam laborvizsgálaton és ott se találtak semmit. Lehet hogy pánikbeteg vagyok?

20/F


2012. márc. 30. 14:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ezek nem utalnak pajzsmirigy problémára, de persze biztosat csak az orvos tud mondani.
2012. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy tudni kell rólam ezt azt. Pl: keveset mozgok kint a szabad levegőn, sokat alszom, nem eszek sok gyümölcsöt. Aggódó típus vagy: pl ha valami bajom van akkor az interneten rá keresek a tüneteimre és be képzelem magamnak a betegségeket. Nem régiben rá kerestem a tüneteimre és első dolog amit kiadott az a szívinfarktus. Azóta ha méregetem a pulzusom, figyelem a szívverésem. Tudom, hogy hülyeség az egész de még is bennem marad a tudod hogy mivan ha.
2012. márc. 30. 15:46
 13/19 anonim ***** válasza:
Sokat segítene a közérzeteden a sok mozgás, de a megfelelő vitaminok szedése is. De a legfontosabb, hogy ne beszéld be magadnak a rossz dolgokat. Tudod, az emberi agy képes olyan állapotot kiváltani, amibe beleéli magát az ember. Ez pozitív irányba is igaz. Régebben pánikbeteg voltam, szerintem félre diagnosztizáltak, valószínűleg már akkor megvolt a pajzsmirigy problémám, csak nem vették észre. Rögtön pszichiáterhez küldtek, szedtem nyugtatót és antidepresszánst, amik csak rontottak a helyzeten, mert függőséget okoztak. A pánikbetegséget meg nagyrészt beképzeltem magamnak. Ez volt a baj. Aztán nagy fordulatot vett az életem, épp az ellenkezőjét képzeltem be magamnak, hogy nincs semmi bajom és nem történik semmi baj, ha kilépek az utcára. És sikerült.
2012. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Lehet hogy most kinevetsz, de régebben mindig azt állítottam magamról, hogy halhatatlan vagyok. Ez az állítás annak is köszönhető hogy falun nőttem fel és rengeteg "falusi" balesetet éltem túl. Pl: biciklivel esés (baromi nagy esések). Fáról le esések, kiskoromba rángattam egy láncot ami leesett a helyéről és beverte a fejemet, volt már autó balesetem és rengeteg kis semmiség...és mindezeket szinte megúsztam kis karcolással. Sose volt eltörve semmim, sose voltam több időt kórházban.

És ezek miatt szinte sérthetetlennek éreztem magam. Ja és ha többet iszom mint kellene( félhavonta 1szer) akkor az ég világon semmi bajom nincs, nem foglalkozok a szívverésemmel, nem nézegetem a pulzusomat 30percenként. Akkor tényleg semmi bajom nincs.

2012. márc. 30. 16:06
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az ivás mellett kellene jól érezned magadat, ez is egy fajta függőséggé válhat.
2012. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ááá, az nem okoz nálam függőséget,nem azért iszok mert kívánom az italt, hanem inkább csak azért úgy tartja az esemény. Pl haverokkal való sütögetés. Itthon sok teát iszom, vagy éppen limonádét, kólát...mikor hogy.
2012. márc. 30. 16:10
 17/19 anonim ***** válasza:

1 - Nebiovolt szedd nyugodtan, béta-blokkoló, a szívritmus sinus-irányú eltéréseit korrigálja. Ne ijedj meg tőle, ha először enyhe szédülést érzel, teljesen természetes, hamar elmúlik.

2 - Keress fel egy pszichiáter szakorvost. Hamar tud igen jó segítséget nyújtani, és semmilyen kockázata nincs. Érdemes minél hamarabb elmenni, az ilyen problémákat jó rövid időn belül megszüntetni, nagyon frankón kezelhetőek.

2012. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj pszichiáterhez, mint már írtam korábban, engem is félrekezeltek, holott teljesen más szervi bajom volt. Akkor inkább pszichológus.
2012. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én inkább megpróbálok a saját lelki erőmre támaszkodni. A közel jövőbe meglesz a bringám is szóval a magas pulzus szám normális lesz :D Magamról úgy is tudom hogy semmi bajom nincs, a tudatalattim meg majd visszaáll a rendes kerékvágásba...remélem
2012. márc. 30. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!