Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bőrre került ezüst-nitrát,...

A bőrre került ezüst-nitrát, káros lehet az egészségre?

Figyelt kérdés

Kémia órán, ezüsttükör próba során, ezüst-nitrát oldat folyt a kezemre. Fekete foltot hagyott a kezemen, elmondták, hogy nem hozza le semmi, kb. 2-3 hét amíg lekopik. Azonban olvastam, hogy gyulladást okozhat, és, hogy káros lehet az egészségre. Tud valaki erről valamit? Mennyi igaz ebből?

És ha valóban káros, akkor mivel/mikkel lehet számolni?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. márc. 30. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod tőle. Ezt föleg szemölcsirtásra használtuk a kozmetikában, de akkor is több napon keresztül kellett ecsetelni vele. Kozmetikus Kati.
2012. márc. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :))
2012. márc. 31. 10:26
 3/6 anonim ***** válasza:

A bőrének mégse jó, megfeketíti.

Lenyelve halálos.

2012. ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


"És ha valóban káros, akkor mivel/mikkel lehet számolni? "

Elpusztítja a környékén az összes baktériumot.

Azért gyártanak ezüst szálas zoknit, mert abban hiába izzad a láb, az ezüst vegyület nem engedi szaporodni a baktériumokat és gombákat.


A bőröd megvéd attól, hogy bőrre kerülve neked káros legyen ez a vegyület.


Pl én arra használok ezüst vegyületet, ha a kezem megsértem és a seb begyullad. Azt bekenem nátrium tioszulfátban oldott ezüstsó oldattal és elmúlik tőle a fertőzés.


Vagy (aktív kötszerek) link: [link]

2012. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A bőröd megvéd attól, hogy bőrre kerülve neked káros legyen ez a vegyület."

Nyilván le kell öblíteni vagy törölni, ha töményen rákerül.


Egyébként nekem fogászaton, amikor a fogat lecsiszolták, akkor a csonkot ecsetelték be ezüstnitrát oldattal régebben. Állítólag azért, hogy ne legyen érzékeny hidegre és melegre. Szóval annyira nagyon nem kell félni tőle.

persze minden koncentrált vegyi anyaggal érdemes óvatosan bánni, de ez így nem veszélyes.

2012. dec. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Rozsda~RUST válasza:
Én jelenleg tetoválásnak használom.
2016. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!