Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérszegénység oka lehet...

Vérszegénység oka lehet végbélrák? Milyen tünetei vannak még?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és nagyon vashiányos vagyok, az értéke tizedannyi volt, mint a normális. elég sokat fogytam is az utóbbi időben, bár ez lehet pszichés dolog is. néha szokott fájni a végbelem belül, nem tudom leírni az érzést, kívülről nem fáj, de belül furcsa érzés. ugye ilyen fiatalon nem szokott előfordulni végbéldaganat? az orvos nem vizsgálja ki a vérszegénység okát, csak gyógyszert kaptam rá
2012. ápr. 1. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát elég hülye az az orvos, engem még csontvelő biopsziára is elküldtek vérszegénységgel, hogy nem vagyok-e leukémiás... Meg voltam mindenféle tükrözésen is, alulról is, felülről is dugdostak belém csöveket, ha érted, mire gondolok, pont az ilyen gyomor, bél meg egyéb daganatok kizárása miatt. Olyan nincs, hogy nem vizsgálja ki, ragaszkodj hozzá, a te egészséged a tét! Főleg ha ennyire rossz lett a vérképed.
2012. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Cseréld le az orvosod, te pedig nyugodj meg, 20 évesen igen valószerűtlen, hogy ilyen probléma okozná. Majd a vizsgálatok kizárják.
2012. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A végbélfájdalomnak sok más oka is lehet, a Te korodból nem következtetnék én sem végbál- vagy vastagbél daganatra. De azért kérdezd meg a felmenőket, hogy volt-e ilyen (nálunk a családban anyagi ágon több is előfordult). A vérszegénységre első körben jó a vaspótlás és a folsav, de egy hónapon múlva kontroll vérvizsgálatra fontos elmenned. Igazából az orvos írhatna egy beutalót a gastroenterológiára, megtükrözik a végbeled és a vastagbeled, és máris kizárható a daganat. Figyeld a székletedet, nem véres-e, és ügyelj, hogy ne legyen kemény.
2012. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!